Tag: theksuar

Ja si ndikon gjumi në trupin tonë

20/07/2019

Gjumi dhe pagjumësia janë dy fenomene të cilët kanë një ndikim të theksuar në mbarëvajtjen e organizmit prandaj është e rëndësishme që të kemi informacion ... Read More

Këshilltari i Behgjet Pacollit tregon pse iu refuzua kërkesa Marko Gjuriqit për ta vizituar Kosovën

18/05/2019

Këshilltari i ministrit të Jashtëm Behgjet Pacolli, Jetlir Zyberaj ka theksuar se Kosova e respekton plotësisht marrëveshjen e Brukselit, dhe nuk do të pranojë provokime ... Read More

Rama: Zjarri s’ka çka i bën qeverisë, por Shqipërisë i bën veç dëm

11/05/2019

Kryeministri Edi Rama reagoi për protestën e opozitës, duke theksuar se zjarri ndaj Kryeministrisë nuk i bën dëm aspak qeverisë, por i bën shumë dëm ... Read More

Kosnett: Serbët të qëndrojnë në Kosovë dhe të kontribuojnë në të ardhmen e saj

01/05/2019

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, ka theksuar se serbët duhet të vazhdojnë të qëndrojnë në Kosovë dhe bashkë më komunitetet e tjera të punojnë në paqe. ... Read More

Çfarëdo pajisje më afër se gjatësia e krahut gjatë gjumit mund të shkaktojë kancer dhe infertilitet

01/05/2019

Departamenti i Shëndetësisë i Kalifornisë lëshoi ​​udhëzime duke theksuar rreziqet shëndetësore që lidhen me ekspozimin ndaj rrezatimit të celularit dhe duke inkurajuar publikun e gjerë ... Read More

Pacolli: Njohja reciproke e Kosovës dhe Serbisë është kryetema e takimit të shpejtë në Paris

29/04/2019

Ministri i punëve të jashtme, Behgjet Pacolli, ka theksuar se njohja reciproke e Kosovës dhe Serbisë është kryetema e takimit të shpejtë në Paris. Pacolli ... Read More

Roberto: Kjo e pret Liverpoolin në Ligën e Kampionëve

29/04/2019

11:23 | 04/29/2019 Sergi Roberto ka theksuar se Barcelona është e vendosur ta eliminojë Liverpoolin. Barcelona festoi titullin e kampionit të 26-të në La Ligë ... Read More

Kylie Jenner sjell verën me këtë pozë të ‘nxehtë’

05/04/2019

Kylie Jenner është paraqitur tejet e 'nxehtë' në fotografinë e fundit. Kylie Jenner ka theksuar linjat perfekte trupore në një fotografi realizuar në bikini, shkruan ... Read More

Siljanovska: Shteti është i lidhur me maqedonasit

03/04/2019

Alsat 2019-04-03T14:45:46+02:00 Gordana Siljanovska, kandidatja për president e mbështetur nga VMRO DPMNE-ja, ka theksuar se maqedonasit nuk dorëzohen as kur dikush mundohet t’i gjunjëzojë, përkundrazi ... Read More

Kurti: Neutraliteti përballë padrejtësisë është vetë padrejtësi

30/03/2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka theksuar se paqja është garantimi i hapësirës për tjetrin, sado i ndryshëm, apo i pakuptueshëm të jetë ai ... Read More

Isa Mustafa ka një porosi për ata që po interesohen për zgjedhjet në LDK

20/03/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka theksuar se LDK po i mbush 30 vite të veprimtarisë dhe kontributit të saj, ndërsa pas zgjedhjeve të brendshme ... Read More

Ymeri: Së shpejti fillojnë hetimet për PTK

20/03/2019

Nënkryetari i PSD-së dhe deputeti i kësaj partie, Visa Ymeri ka theksuar se gjendja në PTK është jashtëzakonisht shqetësuese. Ymeri, përmes një postimi në Facebook, ... Read More