Tag: thelbësore

Si duhet të ushqehet mosha e tretë gjatë pandemisë

01/05/2020

Ushqyerja e duhur dhe gjithëpërfshirëse është e një rëndësie thelbësore për jetëgjatësinë. Njerëzit në moshën e tretë shpesh e anashkalojnë rëndësinë e ushqyerjes së shëndetshme ... Read More

Mungesa e vitaminës D, rrezik për vdekje të parakohshme

02/03/2020

Vitamina D është thelbësore për shëndetin e megjithatë shumë njerëz nuk e kuptojnë rëndësinë e saj. Ekspertët thonë se në një pikë të jetës, njerëzit ... Read More

Problemet që sjell mungesa e vitaminës D

29/11/2019

Vitamina D është thelbësore për shëndetin e megjithatë shumë njerëz nuk e kuptojnë rëndësinë e saj.Ekspertët thonë se në një pikë të jetës, njerëzit përballen ... Read More

Provoni ketë dietë të pabesueshme, humbisni 7 kg në 7 ditë, rifreskoni trupin dhe ndjehuni më mirë!

28/10/2019

Kastraveci përbëhet nga një sere vitaminash, mineralesh dhe ushqyesish thelbësore për trupin. Ai përmban sasi të mëdha të ujit qe përmirësojnë metabolizmin.Kastraveci ndihmon në largimin ... Read More

Praktikoni këto 10 këshilla të për një gjumë të qetë

25/08/2019

Fjetja e mirë është thelbësore për të jetuar më mirë, më te qete dhe plot energji pozitive.Ja se si të optimizoni kohën tuaj të fjetjes ... Read More

Studimi, kur kafeja është e tepruar?

25/05/2019

Për shumë njerëz, pirja e kafesë në mëngjes është thelbësore për të nisur ditën siç duhet. Por kini kujdes të mos e teproni: nëse konsumohet ... Read More

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur hani shumë mish të kuq?

22/03/2019

Proteinat janë thelbësore për një dietë të ekuilibruar, por mbingarkesa me mish të kuq mund të çojë në një sërë çrregullimesh që gjithashtu mund të ... Read More

“27 prilli”, Ruskovska: Mbetet akuza për rrezikim terrorist të rendit kushtetues

21/01/2019

21 Janar 2019 / 14:48 Aktakuza për rastin e 27 prillit nuk do të ketë ndryshime thelbësore, por vetëm saktësim, thotë prokuroja Villma Ruskovska. Edhe ... Read More