Tag: thella

Filipçe: Ndryshime ligjore, për kushte më të mira

04/04/2019

S A 2019-04-04T15:36:25+02:00 Mungesa e shërbimeve primare shëndetësore nëpër zonat e thella malore si dhe në disa zona rurale do të përmirësohet përmes ndryshimeve ligjore. ... Read More

Pyetjet psikologjike që ju ndihmojnë ta lexoni mendjen e çdo personi

15/03/2019

“Diskutimet e thella” janë bërë diçka e popullarizuar së fundmi. Në parim, ky fenomen përfshin bisedat filozofike mes dy miqve. Ditëve të sotme, bisedat e ... Read More

Jeta pas divorcit: Ai humb miqtë, ndërkaq ajo ndryshon dukjen

10/02/2019

Pas divorcit femrat kanë nevojë që ndjenjat e tyre më të thella t’i ndajnë me miqtë dhe kështu “çlirojnë shpirtin” nga dhembja e cila i ... Read More

Në mungesë të urës, nxënësit e kalojnë lumin të hipur mbi tenxhere alumini (Video)

28/09/2018

Disa nxënës nga distrikti Biswanath i Indisë, po shfrytëzojnë tenxhere të thella alumini, që të dalin në anën tjetër të lumit, ku ndodhet shkolla tyre. ... Read More

Zbulohen tri specie të reja peshqish, në thellësi detare prej 7,500 metrash (Foto)

11/09/2018

Shkencëtarët zbuluan tri specie të reja peshqish, në ujërat më të thella në botë. Ekipi ndërkombëtar i gjeti këto gjallesa në Atacama Trench, që ndodhen ... Read More

Vrasja e dyfishtë në Gjakovë, reagon ministri Tahiri: Ata që kanë neglizhuar detyrën, do të dalin para përgjegjësisë

08/08/2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka shprehur shqetësimet e thella rreth ngjarjes së rëndë e cila ka ndodhur dje në Gjakovë, ku viktima të një ... Read More