Tag: themelimit

​Haradinaj: Besimi në Aleancën është rritur, e ka kaluar 20 për qind

27/05/2019

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dega në Pejë, sot ka shënuar 19 vjetorin e themelimit. Në këtë përvjetor mori pjesë edhe kryetari i AAK-së ... Read More

Presidenti i La Liga-së: Messi është lojtari më i mirë në histori të kampionatit spanjoll

15/05/2019

14:23 | 15 Maj 2019 14:23 | 15 Maj 2019 LaLiga festoi 90 vjetorin e themelimit të saj në stadiumin e Espanyol në një ngjarje ... Read More

Haradinaj nga Irzniqi bën thirrje për arsim cilësor

10/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka marr pjesë në manifestimin e 92 vjetorit të themelimit të shkollës “Maxhun Çekaj” në Irzniq, prej ku kërkoi që ... Read More

PSD-ja në një vjetorin e themelimit të saj: Ishte vit i krizave qeveritare e i ngërçeve parlamentare

08/05/2019

Partia Socialdemokrate (PSD), të enjten në Ditën e Evropës, shënon një vjetorin e themelimit të saj. Nënkryetari i PSD-së, Dukagjin Gorani, në një konferencë për ... Read More

Haradinaj: Së bashku me Batalionin “Atlantiku” duhet t’i tregojmë botës çfarë ka bërë Serbia në Kosovë

19/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në akademinë për 20 vjetorin e themelimit të Batalionit “Atlantiku”, ka thënë se historia e Kosovës është më e begat ... Read More

Ministria e Arsimit e bën me fushë sportive shkollën e fshatit Arllat, në Drenas

16/04/2019

Me rastin e 49 vjetorit të themelimit të shkollës fillore “Mehdi dhe Sylejman Bytyqi” në fshatin Arllat të Drenasit, Ministria e Arsimit ka pajisur me ... Read More

“Kosova në rrugë të duhur drejt anëtarësimit në NATO”

04/04/2019

Aleanca Veriatlantike e Kosovës sot ka shënuar 70-vjetorin e themelimit të saj. Kjo Aleancë që për mision ka paqen dhe sigurinë në botë, tashmë është ... Read More

70-vjetori i NATO-s, Thaçi: Edhe ne duam të jemi pjesë e Aleancës

04/04/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në 70-vjetorin e themelimit të NATO-së, ka kujtuar rolin e pazëvendësueshëm të Aleancës për tërë botën. “Si bashkësi e popujve ... Read More

E rrallë: Skuadra venezuelane luan dy ndeshje në 5 orë dhe i fiton të dyja!

04/04/2019

Deportivo Lara, klub nga Venezuela, që në korrik feston 10-vjetorin e themelimit, ka përfunduar në qendër të vëmendjes anembanë botës këtë të mërkurë, sepse bëri ... Read More

Dokumentet në Arkivin e Kosovës në rrezik

25/03/2019

Me rastin e 68 vjetorit të themelimit të Arkivit të Kosovës është hapur Java e Arkivit të Kosovës. Për të parë nga afër punën që ... Read More

Haziri: LDK i dha Republikës formë, besim dhe shpresë

15/03/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës në Gjilan ka shënuar 29–vjetorin e themelimit, ku kryetari i degës dhe nënkryetarit tw kwsaj partie, Lutfi Haziri ka deklaruar se ... Read More

​Limaj: Nuk do të lejojmë me hap çështjen e statusit dhe integritetit të Kosovës

28/02/2019

Nisma Socialdemokrate sot ka shënuar 5 vjetorin e themelimit, ku kryetari i këtij subjekti politik, Fatmir Limaj tha se asnjëherë nuk ka me nënshkruar asgjë ... Read More