Tag: thënë

Serbët nuk iu përgjigjën thirrjes së Vuçiqit, 40 prej tyre duan të bëhen ushtarë të Kosovës

23/02/2019

Zëvendësministri kosovar i Mbrojtjes, Agim Çeku ka thënë se Ushtrinë e Kosovës kanë aplikuar që të jenë pjesë e saj të interesuar nga të gjitha ... Read More

Haradinaj: Shantazhit të Beogradit ndaj serbëve të Kosovës po i vjen fundi

23/02/2019

Kryeministri Ramush Haradianj ka thënë se aplikimi i rreth 40 serbëve për t’u bërë ushtarë të Kosovës dëshmon se shantazhit dhe instrumentalizimit të serbëve të ... Read More

Hoxhaj: Platforma është qëndrimi i vetëm zyrtar i Kosovës për dialogun

23/02/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se pozicioni i vetëm zyrtar i Kosovës në dialogun me Serbinë është platforma e cila është prezantuar para ... Read More

Haradinaj i pikëllur për vdekjen e bashkëluftëtarit Halim Tolaj

23/02/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se është pikëllues lajmi që ka ndërruar jetë bashkëluftëtari Halim Tolaj. Haradinaj ka thënë se i ndjeri Tolaj ... Read More

Haziri thotë se PSD-ja është bërë derë ku PAN-i hyn e del sa herë të dojë

23/02/2019

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se Partia Socialdemokrate është bërë derë ku partitë në pushtet hynë dhe dalin sa herë ... Read More

Demhasaj: Edhe nëse AAK rritet, nuk besoj se Haradinajt i vjen shansi të bëhet përsëri kryeministër (Video)

22/02/2019

Analisti Arton Demhasaj ka thënë se pavarësisht se në sondazhe AAK mund të ketë rritje, Ramush Haradinajt nuk i konvenojnë zgjedhjet e reja. Demhasaj, në ... Read More

Ahmeti: PDK nuk do zgjedhje në asnjë mënyrë, qëndron keq në sondazhe (Video)

22/02/2019

Analisti Arben Ahmeti ka thënë se pozicioni elektoral i AAK-së për momentin është i favorshëm. Ahmeti, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ... Read More

Mushkolaj: SHBA ende nuk po bën presion të lartë për heqjen e taksës (Video)

22/02/2019

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se SHBA ende nuk po bën presion të lartë për heqjen e taksës. Mushkolaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin ... Read More

Guardiola: Sane është lojtari më i mirë në botë që luan në krahë

22/02/2019

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka thënë se Leroy Sane është lojtari më i mirë në botë që luan në krahë, ndërsa ka plane ... Read More

Spanja do të vazhdojë ta thotë fjalën kryesore në Evropë – Top 15 talentët më të mëdhenj nga ky vend

22/02/2019

Futbolli spanjoll e ka thënë fjalën në vitet e fundit si me klube ashtu edhe me kombëtare. Klube si Real Madrid e Barcelona dominojnë në ... Read More

Mbrojtësi i Lyonit, Marcelo: Mbappe kundërshtar më i vështirë se Messi

22/02/2019

Qendërmbrojtësi i Lyonit, Marcelo ka thënë se më vështirë e pati të luajë kundër Kylian Mbappes këtë sezon sesa kundër Lionel Messit. Mbrojtësi brazilian u ... Read More

Kadaj-Bujupi: Qeveria gjithëpërfshirëse nuk është zgjidhje, vetëm do ta hiqte taksën (Video)

21/02/2019

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Donika Kadaj-Bujupi ka thënë se qeveria gjithëpërfshirëse nuk është zgjidhje për situatën aktuale politike në Kosovë. Kadaj-Bujupi, ... Read More