Tag: thënë

Haradinaj: Taksa nuk hiqet as në Samitin e Berlinit, e as në ndonjë samit tjetër

24/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se taksa ndaj produkteve serbe nuk do të hiqet as në samitin e Berlinit e as në ndonjë ... Read More

Haradinaj: AAK-në e kanë lidhur me fajde e haraç, nuk kam aksione në kazino

24/04/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se partia e tij ka rritje dhe sipas tij, ligji për kazinotë është një nga shkaqet ... Read More

Ministri Mustafa për të kthyerit nga Siria: Ata që kanë bërë faje, do të ndëshkohen (Video)

24/04/2019

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, ka thënë se me personat e riatdhesuar nga Siria do të merren organet e drejtësisë, dhe se ata ... Read More

Konjufca: VV pamundësoi regjistrimin e kandidatëve të Listës Serbe për zgjedhjet në veri

24/04/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka thënë se përfaqësuesit e VV-së, në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, e kanë pamundësuar regjistrimin e kandidatëve ... Read More

Këshilltari i Veselit: Bota perëndimore përmes Rezolutës do të rikonfirmojë gjenocidin serb në Kosovë

24/04/2019

Avni Bytyqi, këshilltar i kryeparlamentarit Kadri Veseli, ka thënë se letra që i është dërguar nga kryeparlamentari Veseli, Kongresit Amerikan, Parlamentit Evropian dhe të gjitha ... Read More

Hoti: Koalicioni PAN nuk ka legjitimet për të qeverisur

24/04/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se kuvendi po mbahet peng i koalicionit PAN. Dhe që, kryetari i ... Read More

Tahiri: Kosova ka dhënë shembull shumë të mirë në botë me kthimin e 110 shtetasve nga Siria

23/04/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se shteti e ka për obligim që t’i rehabilitojë fëmijët, por edhe gratë që janë kthyer pas tmerrit ... Read More

Haradinaj: Nuk kam asgjë personale me Mogherinin, por me materien në dialogun Kosovë-Serbi

23/04/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk e ndryshon qëndrimin sa i përket akuzave që i ka drejtuar kohë më parë ... Read More

Haradinaj: Komuniteti turk, urë lidhëse mes Kosovës dhe Turqisë

23/04/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se komuniteti turk gjithmonë ka luajtur rol konstruktiv dhe ishte në krah të përpjekjeve për shtetndërtimin e Kosovës. ... Read More

Zyrtarja nga MPMS: Për lehonat bizneset do të paguajnë tre muajt e parë, shteti paguan edhe gjashtë muaj të tjerë, do të paguhen edhe nënat e papuna (Video)

22/04/2019

Mimoza Kqiku, nga Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS) ka thënë se ky institucion shtetëror ka bërë reforma sa i përket punësimit të femrave ... Read More

Pacolli iu bën thirrje shqiptarëve të bashkohen në raundin e dytë të zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut

22/04/2019

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se e vlerëson zhvillimin e qetë të procesit zgjedhor presidencial në Maqedoninë e Veriut. ... Read More

Thaçi: Njerëzimi po e shkatërron natyrën

22/04/2019

Presidenti i vendit,  Hashim Thaçi ka thënë se Dita e Tokës, 22 Prilli, i shërben tërë botës si alarm për rritjen e kujdesit dhe për ... Read More