Tag: thirrur

Helikopteri humb kontrollin, pacientja sheh vdekjen me sy [Video]

05/06/2019

Helikopterët e emergjencave janë të thirrur të kryejnë shërbime sa më shpejt që është e mundur në mënyrë që të shpëtojnë jetë. Mirëpo, një grua ... Read More

Blindohet Gjykata e Tiranës, sot jepet masa e sigurisë për 50 protestuesit e arrestuar

14/05/2019

  50 personat e arrestuar për protestën e thirrur nga opozita më 11 maj pritet të dalin sot në orën 10:00 para Gjykatës së Tiranës ... Read More

Basha takon urgjent aleatët e tij

12/05/2019

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka njoftuar se ka thirrur strukturat e partisë dhe aleatët opozitar, për të vendosur për mënyrën e protestës. Protestuesit janë ... Read More

Ahmeti tregon se përse nuk po merr pjesë në takimin e thirrur nga Veseli

03/05/2019

Ka nisur takimi i krerëve të shtetit, i thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli. Në këtë takim përveç Veselit, po merr pjesë edhe presidenti Hashim Thaçi, ... Read More

Fillon takimi i krerëve të shtetit me Veselin, mungon Shpend Ahmeti

03/05/2019

Ka nisur takimi i krerëve të shtetit, i  thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli. Në këtë takim përveç Veselit, po merr pjesë edhe presidenti Hashim Thaçi, ... Read More

Përshëndetja e ngrohtë e Thaçit me Merkelin dhe Macronin (Video)

30/04/2019

Pas pesë orësh diskutimesh, mbrëmë është mbyllur Samitit i Berlinit, i thirrur nga kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron. Liderët e Ballkanit ... Read More

Haradinaj: Komunat të aktivizojnë inspektorët e punës

24/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thirrur një takim pune me përfaqësuesit e Shoqatës së ndërtimtarëve të Kosovës, Agjencisë së Menaxhimit të Emergjencave, ministrat e ... Read More

Në Beograd priten sërish protesta kundër Vuçiqit

13/04/2019

S A 2019-04-13T13:53:29+02:00 Mijëra protestues janë thirrur të marrin pjesë  në protestën që do të mbahet sot pasdite në Beograd nga koalicioni opozitar “Aleanca për ... Read More

OVL- UÇK, thërret konferencë për media për një ftesë të dërguar nga Gjykata Speciale

27/03/2019

Organizata e Veteranëve të Luftës ka thirrur konferencë për media për një nga bashkëluftëtarët e tyre, i cili ka marrë ftesë për intervistim në Gjykatën ... Read More

SHBA e BE: Dhuna në protesta e paligjshme dhe e patolerueshme

16/03/2019

Në Shqipëri, Ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe Delegacioni i Bashkimit Europian i paraprinë protestës së thirrur nga opozita, për ditën e shtunë, me dy ... Read More

Ministrja e Jashtme e Suedisë në interpelancë për çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën

12/02/2019

Ministrja e Jashtme e Suedisë, Margot Wallstrom, është thirrur për interpelancë për çështjen e (mos)liberalizimit të vizave për Kosovën. Kjo interpelancë do të mbahet pas ... Read More

Sonte mblidhet Komiteti Ekzekutiv i LSDM-së

12/02/2019

12 Shkurt 2019 / 13:02 LSDM ka thirrur vazhdimin e mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv. Në rend dite, përveç zgjedhjeve presidenciale janë edhe pikat për zgjedhjet ... Read More