Tag: thjesht

Google Translate tani përkthen automatikisht me anë të kamerës

11/07/2019

Që nga sot, me kamerën e juaj mund të përktheni automatikisht. Këtë mund të beni thjesht duke drejtuar kamerën tek ndonjë fletë apo shenjë që ... Read More

Shenjat që tregojnë se ajo nuk është femra e duhur për ju

04/06/2019

Ndiheni i pavlerësuar? A ju fajëson gjithmonë për problemet në lidhje? Atëherë, ajo thjesht mund të mos jetë e duhura për ju! Shumë artikuj kanë ... Read More

Shikimi i serialit “Friends” është gjë e mirë për shëndetin mendor

02/05/2019

Nëse jeni në mesin e adhuruesve të panumërt të serialit “Friends”, ku thjesht nuk mund të ngopeni duke i shikuar vazhdimisht episodat e mbushura me ... Read More

Tri shenja horoskopi të cilat kurrë nuk mund t’u jenë besnikë parterëve të tyre

16/02/2019

Ata, thjesht, adhurojnë të tradhtojnë, madje nuk e bëjnë këtë për shkak se janë të këqij, por natyra u është e tillë që nuk mund ... Read More

Valverde: Messi është i gatshëm, do të luajë kundër Bilbaos

08/02/2019

Lëndimet e muskujve janë të kaluara, por thjesht, blaugranat nuk kanë dashur të rrezikojnë me Lionel Messin. Barcelona dhe Real Madridi kanë luajtur baras 1-1 ... Read More

Shikon në ëndërr sikur pret flokët? Zbulo kuptimin që ka edhe lidhjen me realitetin

19/01/2019

Shumë prej jush mund të jetë përfshirë nga të tilla ëndrra, por thjesht nuk ua dinë kuptimin. Cilat janë disa lloje ëndrrash me flokë të ... Read More

Kanadezi bëhet hit në internet me mënyrën se si e qëron vezën e zier (Video)

17/01/2019

Një baba i tre fëmijëve ka zbuluar një metodë shumë të thjesht por funksionale, e cila ndihmon të qërohen vezët e ziera shumë shpejt dhe ... Read More

Shkenca e ka një ide! Sa vite diferencë duhet të keni me partnerin për të mos u ndarë?

28/12/2018

Ka njerëz që thonë se mosha është thjesht një numër dhe diferenca e viteve mes 2 njerëzve s’ka rëndësi për aq kohë sa e duan ... Read More

Ky mjet ju mundëson heqjen e sfondit nga një fotografi, brenda 5 sekondave

20/12/2018

Ka raste kur doni të hiqni sfondin nga një imazh dhe thjesht të izoloni subjektin, si në një fotografi ku thjesht dëshironi një person në ... Read More

Projekti ambicioz i Milanos pas “Pyllit vertikal”, 3 milionë pemë deri në vitin 2030 (Video)

10/12/2018

Nëse kryeqyteti financiar i Italisë ka një ngjyrë dominuese, ajo është ngjyra gri. Jo thjesht për shkak të tullave të arkitekturës së kudogjendur neoklasike, por ... Read More

Ky është shpëtimi! Ushtrimi më i mirë me ndihmën e të cilit do të shkrini dhjamin e duarve! (Video)

05/12/2018

Dëshironi të pengoni problemin “e duarve të trasha” apo thjesht të detyroheni të filloni ushtrimet – menjenjëherë! Shumica e femrave kanë probleme me duart e ... Read More

Ky spiker i lajmeve nuk është qenie njerëzore (Video)

08/11/2018

Në pamje të parë nuk duket fare, por ky spiker është thjesht imazhi i spikeri të vërtetë të lajmeve, i cili tani vihet në lëvizje ... Read More