Tag: thjeshta

Një ushtrim i thjeshtë që mund të ju ndihmojë të keni stomak të sheshtë

10/07/2019

Këto ushtrime të thjeshta, por të efektshme, thuhet se është në gjendje të transformojë trupin tuaj, shkruan Bright Side, transmeton Indeksonline. Bright Side ka krijuar një ... Read More

Arsyet pse duhet të flini të zhveshur

06/07/2019

Një nga ndryshimet më të thjeshta që mund t’i bëjmë për të përfituar nga gjumi është të flejmë krejtësisht lakuriq. Sipas hulumtimeve, 23% e të ... Read More

Arrat shpërbëjnë yndyrën, mbrojnë zemrën dhe parandalojnë kancerin

07/06/2019

Shpesh ushqimet më të thjeshta janë më të pasurat në ushqyes dhe përfitime shëndetësore. Këtë gjë mund të themi për arrat: të pasura me proteina, ... Read More

Ju bëhen gishtat kështu kur i fusni në ujë? Tregon diçka tronditëse

03/06/2019

Me ane te disa gjesteve te thjeshta, apo dhe veprimeve qe shpesh kalojne pa u vene re nga ana jone mund te mesojme shumë për ... Read More

Ushqimet që duhet t’i konsumoni për një jetë të gjatë e të shëndetshme

02/06/2019

Janë disa produkte të thjeshta që zakonisht gjenden në kuzhinën e çdo shtëpie, por shumë prej nesh nuk e kanë idenë e vetive të dobishme ... Read More

Përfitimet shëndetësore nga konsumimi i trangujve me ujë

28/05/2019

Një nga mënyrat më të thjeshta dhe të lehta që të mbajmë trupin tonë shëndetshëm, është konsumimi i ujit me tranguj. Më poshtë mund të ... Read More

Fshehtësi bukurie me vazelinë që jua kursen të hollat

31/03/2019

Shpeshherë gjërat e thjeshta janë njëkohësisht edhe më të fuqishmet. Kështu që shumica e ekspertëve theksojnë se vazelina është yndyrë e fuqishme që secila zonjë ... Read More

Përse i duam kamerieret

21/01/2019

Sa tregime të pikëlluara kanë dëgjuar, sa zemra të thyera kanë shëruar me këshilla të thjeshta, mirëpo edhe kanë qenë aty kur është dashur të ... Read More

Gjashtë mënyrat për ta hequr qafe dhimbjen e kokës

19/11/2018

Dhimbjet e kokës ndodhin. Lajmi i mirë është se ka disa gjëra të thjeshta që mund t’i bëni për të lehtësuar dhimbjen pa ndonjë recetë ... Read More

Testet tregojnë se po dobësohet jetëgjatësia e baterisë në telefonat e rinj

03/11/2018

Edhepse telefonat e kohës tonë janë më të zgjuar dhe më të fuqishëm, gjëra të thjeshta dhe themelore si bateria do të duhet të përmirësohen ... Read More

Strugë, tiketa parkimi pa vula dhe pa llogari fiskale

25/08/2018

25 August 2018 / 16:35 Fleta të thjeshta pa vulë dhe llogari fiskale ndahen për parkim në Strugë gjatë gjithë verës. Për këtë paguhet 50 ... Read More

Është zbuluar sekreti i ushtrimeve të gjoksit tuaj të përsosur: Katër truke për rezultate të mira (Foto+Video)

11/08/2018

Trajneri i njohur, Eric Cressey, konstaton që këto katër ndryshime të thjeshta në formën dhe teknikën bench-press do t’ju ofrojnë rezultate të pabesueshme. Nëse bisedoni ... Read More