Tag: thjeshtë

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur ndaloni së ngrëni sheqer

13/07/2019

Nuk është e thjeshtë të ndalosh së ngrëni gjëra të ëmbla. Por të reduktosh sasinë e sheqerit sjellë përfitime të mëdha në shëndet. Ja disa ... Read More

Kujdes, mos e vëni losionin e trupit në fytyrë sepse pasojat janë këto

13/07/2019

Kura e fytyrës nuk është edhe aq e thjeshtë, ka aq shumë losione për pastrim, kremra, antiride, dhe sa e sa të tjera, të cilat ... Read More

Pse nuk duhet të bleni parfume të shtrenjta

06/07/2019

Paska qenë më e thjeshtë nga ç’kemi menduar. Sipas studimeve të fundit të shkencës, “blerja e një parfumi të shtrenjtë mund të jetë shpenzim i ... Read More

Gabimet që i përsërisim sa herë bëjmë dush

01/07/2019

Pak do të mendonin se mund të bënin në mënyrë të pasaktë një gjë të tillë të thjeshtë si dushi, por në të vërtetë ka ... Read More

Nuk ua ka thënë askush, por ky produkt gjatë depilimit po iu shkatërron

17/06/2019

Mund të kesh vite të tëra që depilohesh me mënyrën më të thjeshtë të mundshme, me brisk, dhe ndoshta mendon se tanimë e ke përvetësuar ... Read More

Qëndroni në njërën këmbë dhe filloni të numëroni, numri i sekondave që i përballoni zbulon se a rrezikoheni nga sulmi në tru

07/06/2019

Verifikimi i thjeshtë i cili mund t’jua zbulojë në cilën gjendje shëndetësore jeniKoha të cilën mund ta kaloni duke qëndruar në njërën këmbë është mënyra ... Read More

Gabimet që i përsërisni sa here që bëni dush

04/06/2019

Pak do të mendonin se mund të bënit në mënyrë të pasaktë një gjë të tillë të thjeshtë si dushi, por në të vërtetë ka ... Read More

Shikoni qfarë dhurate luksoze i bën Future birit të tij për ditëlindje

20/05/2019

0:03 | 20 Maj 2019 00:03 | 20 Maj 2019 Reagimi i 5 vjeçarit ishte shumë i thjeshtë për një dhuratë të tillë luksoze. Reperi ... Read More

Telefonat e veshit kur je në timon, më të rrezikshëm se kur i mban me dorë

10/05/2019

Telefonat që nuk mbahen në dorë, paraqesin më shumë rrezikshmëri se sa telefonat e tjerë të thjeshtë që me duar ti i mban në vesh, ... Read More

Përzierja e cila bënë mrekulli: Këta artikuj natyralë forcojnë eshtrat tuaja dhe zvogëlojnë dhembjen!

24/04/2019

Janë të thjeshtë për përgatitje dhe aplikim, mirëpo kanë efekte të shkëlqyeshme Preparati është plotësisht natyral, nuk mund të dëmtojë organizmin tuaj, por posaçërisht ndikon ... Read More

Kështu mund të shpëtojnë gratë nga komplikimet në shtatzëni

14/04/2019

Një test i thjeshtë i gjakut mund të shpëtojë jetën duke diagnostikuar me shpejtësi një gjendje të rrezikshme në gratë shtatzëna, tregojnë studiuesit. Testi 15-minutësh ... Read More

Si të kuptoni nëse sytë e kuq vijnë nga diçka më tepër se sa thjesht fërkimi

10/04/2019

Syri i kuq është vetëm një term më i thjeshtë që mjekët përdorin me pacientët e tyre për të përshkruar inflamacionin. Sytë e kuq, të ... Read More