Tag: thotë

Twitter fshin mijëra llogari të lidhura me qeverinë iraniane

14/06/2019

Kompania Twitter thotë se ka fshirë rreth 4.800 llogari të cilat beson se “janë të lidhura ose të mbështetura drejtpërdrejt nga qeveria iraniane” dhe i ... Read More

Mjekët japin alarmin: Mos e hani këtë ushqim, formon krimba në trupin tuaj

14/06/2019

Shumica e njerëzve konsumojnë të njëjtat ushqime ditë për ditë. Kjo nuk do të thotë se është diçka e shëndetshme. Kur e konsumoni këtë ushqim, ... Read More

Çfarë duhet të dini rreth thinjave

11/06/2019

Dalja e thinjave nuk do të thotë që ne po plakemi. Ato fillojnë të dalin kur folikulat e rrënjëve nuk prodhojnë më melaninë, pigmentin që ... Read More

DW: Serbia paralajmëron masa të rrepta kundër Kosovës, reagon Prishtina zyrtare

25/05/2019

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, thotë se nëse Kosova nuk e heq taksën ndaj Serbisë, Serbia ka përgatitur masa tepër të fuqishme dhe të mprehta ... Read More

Instagram: Facebook heton shkelje të miliona llogarive me ndikim

21/05/2019

Instagram është duke hetuar një problem të ri. Instagram thotë se po përpiqet të gjejë se si detajet e kontaktit të pothuajse 50 milionë përdoruesve ... Read More

Elita Rudi tregon se kujt i ngjan vogëlushi

21/05/2019

23:44 | 20 Maj 2019 23:44 | 20 Maj 2019 Zëri energjik si energjiko, thotë Elita Rudi. Çifti më i ri në estradë para disa ... Read More

Sejdiu e quan të tmerrshme se si LDK i pat ‘hangër’ fjalët e veta për koalicion me PDK-në

19/05/2019

Ish-presidenti i Kosovës dhe ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu, thotë se kufijtë nuk mund të ndryshohen. Ai flet për Samitin e Berlinit, për idenë e ... Read More

E dini pse flasim gjatë gjumit? Për këtë ka një shpjegim

18/05/2019

Ju ka ndodhur ndonjëherë t’ju thotë dikush që keni folur teksa keni qenë në gjumi, ose keni dëgjuar dikë të bëjë të njëjtën gjë? Të ... Read More

Zeka: Kosova ka pasur nevojë për një amabsador si Kosnett

18/05/2019

Deputeti Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, thotë se Kosova ka pasur nevojë për një ambasador, sikur ky i SHBA-ve, Philip Kosnett. Zeka, në një postim në ... Read More

Sami Lushtaku kundërshton idenë e korrigjimit të kufijve

13/05/2019

Kryetari i PDK-së në degën e Skenderajt, Sami Lushtaku, thotë se është kundër idesë së korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Lushtaku thotë se ... Read More

Edita Tahiri thotë se Samiti i Berlinit ishte në koordinim të plotë me SHBA-në

11/05/2019

sh-kryenegociatorja Edita Tahiri, thotë që Gjermania dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë koordinuar për organizimin e Samitit të Berlinit, që u mbajt në fundin ... Read More

Edhe pse mjekësia po zhvillohet dhe modernizohet, ka rritje të lindjeve të parakohshme të fëmijëve

08/05/2019

Dr.Gjorgji Filev- pediatër në Spitalin Klinik “Zhan Mitrev” në Shkup Lindje e parakohshme do të thotë kur fëmiu ka lindur nga një shtatëzani që nuk ... Read More