Tag: thotë

Trajneri i Bullgarisë tregon pse nuk deshën të stërviten në stadiumin “Fadil Vokrri”

24/03/2019

Petar Hubchev thotë se nuk deshën të stërviten në stadiumin “Fadil Vokrri” sepse e bënë këtë në qendrën stërvitore në Bullgari.Trajneri i Bullgarisë, Petar Hubchev, ... Read More

Selimi: Nuk mbështetemi te Lista Serbe për rrëzimin e Qeverisë, PSD-së nuk i besojmë

24/03/2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Rexhep Selimi thotë se Kosova nuk duhet të shkojë në negociata, ngase kjo i konvenon Serbisë, ... Read More

Premtimi i madh i Alitit para ndeshjes me Bullgarinë

24/03/2019

Kosova është gati për Bullgarinë, kështu të paktën thotë, Fidan Aliti.Pas ndeshjes miqësore me Danimarkën, Kosova do të nisë rrugëtimin për “Euro 2020” të hënën, ... Read More

Kurat për bajamet e acaruara

24/03/2019

Shumica prej nesh e ka provuar se çfarë do të thotë të të dhembin bajamet. Në të shumtën e rasteve ato shkaktohen nga sëmundje të ... Read More

Rivaldo tregon zëvendësuesin ideal të Ronaldos në Madrid

23/03/2019

Rivaldo ka analizuar situatën te Real Madridi, pas largimit të Cristiano Ronaldos.Legjenda e Brazilit thotë se Los Blancos duhet të fokusohen patjetër në nënshkrimin e ... Read More

Bulliqi: Faktografia tregon se kufiri me Malin e Zi ka lëvizur në dëm të Kosovës, Qeveria do t’i hapë rrugë korrigjimit të tij (Video)

21/03/2019

Komisioni Shtetëror për Mirëmbajtjen e Kufirit thotë se vija kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi, ka lëvizur në dëm të vendit tonë, në bazë ... Read More

Frederik Veseli para Turqisë: Do të mundohemi sa më mirë për të marrë tre pikët

20/03/2019

Frederik Veseli e di se çfarë do të thotë të luash në Kampionat Evropian, ai e ka provuar këtë ndjesi dhe beson se Shqipëria mund ... Read More

Hoti: Shpërdorimet e sotme të PAN-it, po i mbulojnë ato të djeshmet

20/03/2019

Shefi i GP të LDK-së Avdullah Hoti, thotë se shpërdorimet nga koalicioni PAN nuk po mund t’i përcjellin dhe demaskojnë as mediat dhe as OJQ-të, ... Read More

Carragher: Liverpooli nuk do ta lejojë largimin e Salah dhe Mane

19/03/2019

Jamie Carragher thotë se Liverpooli do të shmangë interesimet e klubeve të tjera për dyshen Mohamed Salah dhe Sadio Mane, dhe se Jurgen Klopp është ... Read More

Agjenti i Wernerit, Kletke: Lojtari nuk do të largohet pa dëshirë nga RB Leipzigu

19/03/2019

Agjenti i sulmuesit të RB Leipzigut, Timo Werner thotë se nuk do të veprohet kundër vullnetit të lojtarit gjatë afatit kalimtar të verës. Sulmuesi gjerman ... Read More

Julia Roberts nuk do ta kishte xhiruar sot filmin “Pretty Woman”

19/03/2019

Julia Roberts thotë se filmin që i dha famën nuk do ta xhironte në ditët e sotme. Gjatë një interviste me “The Guardian”, aktorja tha ... Read More

Halimi: Mustafa në hall të madh, s’e di kë ta mbështes për kryetar të partisë

18/03/2019

Sociologu dhe njohësi i rrethanave politike në vend, Fisnik Halimi, thotë se LDK po vazhdon të ketë vështirësi në gjetjen e përcaktimit të saj për ... Read More