Tag: thuajse

Përgatiteni në shtëpi: Limonada me livando që i shëron dhimbjet e kokës dhe ankthin

24/05/2019

Është thuajse e pamundur ta shmangni stresin. Është kudo – në shtëpi, zyre dhe çdo herë që dilni. Ankthi është problem i zakonshëm këto ditë, ... Read More

Tre qarqet më të mëdha me lindje negative në Shqipëri

20/05/2019

Në rrugicat e Dhoksatit, fshat në Gjirokastër, është thuajse e pamundur të ndeshesh më ndonjë të ri. Edhe pse popullsia atje ka përjetuar që në ... Read More

Kjo është vetura luksoze e Arta Elezaj

29/03/2019

Aktorja e njohur, Arta Elezaj njihet për jetën luksoze që e bënë. Thuajse, kohë pas kohe ajo frekuenton vende nga më të ndryshme të botës. ... Read More

Kim Kardashian duket si ‘statujë’ në imazhet e fundit, josh fansat me veshjen transparente

13/03/2019

Si një nga gratë më të famshme në botë, ajo mburret me një status thuajse hyjnor. Dhe Kim Kardashian dukej si perëndeshë, teksa modelonte me ... Read More

Truqet që ju ndihmojnë ta lini duhanin

12/03/2019

Është thuajse e pamundur sot ta gjeni dikë që mendon se pirja e duhanit është gjë e mirë për shëndetin. Ka studime të panumërta shkencore ... Read More

12 gjërat që i ndodhin trupit kur ndaloni të pini duhan

11/03/2019

Ndonëse thuajse të gjithë njerëzit sot janë të vetëdijshëm për rreziqet që i sjell pirja e duhanit, vetëm në Amerikë rreth 38 milionë qytetarë pinë ... Read More

“PERANDORIA”, supremja pritet të vendos të premten

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 15:45 Gjykata Supreme thuajse një javë ka përgjigje nga prokurori publik për ankesat e avokatëve për arrestin shtëpiak të Orce Kamçevit ... Read More

Sulmet më të rrezikshme në zemër rezultojnë të jenë ato në heshtje

21/02/2019

Një studim i ri amerikan ka treguar se thuajse gjysma e sulmeve në zemër, ndodhin “në heshtje”. Ashtu siç sugjeron emri, një sulm i heshtur ... Read More

Reagon edhe aktori Kushtrim Sheremeti, tregon se si dy shoqe të tij u abuzuan nga profesorët në shkollë të mesme

09/02/2019

Të gjithnjë thuajse janë terrorizuar nga rasti i fundit në Drenas, ku një gjashtëmbëdhjetëvjeçare u abuzua seksualisht nga arsimtari i saj dhe polici, teksa u ... Read More

Mbi 100 milionë klikime në YouTube për hitin “Sweet but Psycho” të shqiptares Ava Max

30/01/2019

Tashmë thuajse të gjithë kanë filluar të dëgjojnë për të. Këngëtarja e re shqiptare, Ava Max, tashmë ka kapur tregun e huaj me hitin e ... Read More

Gmail do ta ndryshojë pamjen (Foto)

29/01/2019

Aplikacioni Gmail, do të ketë thuajse krejtësisht ngjyrë të bardhë. Google ka vendosur ta ndryshojë këtë aplikacion, në mënyrë që të përshtatet sa më shumë ... Read More

Bebe Rexha pozon atraktive pranë bredhit të vitit të ri

26/12/2018

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, thuajse ka përmbyllur turin e saj të koncerteve për këtë vit. 2018 ka qenë një vit shumë i ... Read More