Tag: t’i

Benefitet e shumta të dushit të ftohtë

08/08/2019

Provoni që në vend të ujit të ngrohtë të përdorni ujë të ftohtë në fund të dushit dhe do t’i vëreni këto benefite:Ndihmon në heqjen ... Read More

Mos i injoroni nishanet! Kanceri i lëkurës sëmundje vdekjeprurëse

06/08/2019

Nëse keni ndonjë nishan në trup duhet t’i kontrolloni sa më shpesh në mënyrë që të detektoni ndonjë ndryshim të ngjyrës, madhësisë apo formës së ... Read More

Ky është ushqimi më i mirë për beben tuaj

31/07/2019

T’i ofroni fëmijës suaj një mënyrë të ushqyeri sa më të shëndetshme dhe të ekuilibruar, i jepni atij të gjitha shanset për t’u rritur në ... Read More

Lëvozhgat e vezëve mund të ndihmojnë në rritjen dhe shërimin e eshtrave

18/07/2019

Një ekip i “Unas Lowell” pretendon se me anë të një teknike të re do të arrijnë t’i përdorin lëvozhgat e vezëve për pacientët, që ... Read More

Çaji dobësues i kumbullës, pastron zorrën e trashë pa rritur nivelin e sheqerit në gjak

17/07/2019

E kishit menduar ndonjëherë që nëpërmjet jashtëqitjes mund të humbisni peshë dhe t’i bëni zorrës së trashë një nder të madh? Mund të mendoni se ... Read More

Fluturon pak mbi kokat e tyre, momenti kur turistët në Greqi “i lirojnë rrugën” aeroplanit

16/07/2019

Disa pushues janë detyruar t’i “lirojnë rrugën” një aeroplani, pasi ai po bënte një ulje të ulët në aeroportin Skiathos në Greqi. Sipas mediave të ... Read More

Pse duhet të hani një vakt të vogël pas çdo stërvitje

14/07/2019

Ka arsye të ndryshme për t’i lënë anash ushqimet menjëherë pas një stërvitjeje. Hulumtimet tregojnë se stërvitja – sidomos periudha e gjatë ose intensive e ... Read More

E veçanta e aeroportit në Singapor, thjeshtë bëni check-in dhe rrëshqitni deri në terminalin e juaj!

11/07/2019

Por një aeroport në Singapor ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për t’i dërguar pasagjerët në vendin e duhur. Pasagjerët duhet vetëm të bëjnë check-in, ... Read More

Shkenca thotë se njerëzit e martuar janë më pak të stresuar

09/07/2019

Por, për fat të mirë ekziston një mendim të cilit të gjithë ne mund t’i besojmë. Sipas shkencës, të qenit në lidhje dashurie mund ta ... Read More

Këto ushqime nuk duhet assesi t’i konsumoni pasi t’i mbushni 30 vjet!

09/07/2019

Disa nga ushqimet që pas moshës 30-vjeçare këshillohet t’i ndaloni janë:Kosi me fruta- Shumë shpesh njerëzit e kanë kosin me fruta si një zgjidhje të ... Read More

Këto ushqime nuk duhet asesi t’i konsumoni pasi t’i mbushni 30 vjeç!

09/07/2019

Disa nga ushqimet që pas moshës 30-vjeçare këshillohet  t’i ndaloni janë:Kosi me fruta- Shumë shpesh njerëzit e kanë kosin me fruta si një zgjidhje të ... Read More

Apple është duke punuar në një tastierë të re për MacBooks (Foto)

06/07/2019

Dizajni problematik i tastierës së njohur si flutur, që ndodhet në MacBooks, mund t’i takojë të kaluarës. Ming-Chi Kuo që është i afërt me kompaninë ... Read More