Tag: t’i

Pikat e zeza mund t’i heqni me këta dy përbërës

08/09/2020

Pikat e zeza nuk do të zhduken pa përdorur produkte të ndryshme. Që t’i heqim pikat e zeza gjithnjë duhet menduar për ndonjë truk apo ... Read More

Georgina Rodriguez shkëlqen në Festivalin e Venecias dhe zgjedh stiisten shqiptare

04/09/2020

E pranishme në Festivalin e Filmit në Venecia, Georgina Rodriguez ka preferuar t’i qëndrojë besnike stilistes së saj të preferuar, që është shqiptarja Lia Stublla.Për ... Read More

Ana nis ditën e parë të shkollës, Ardit Gjebrea e shoqëron i emocionuar

31/08/2020

Sot ka nisur mësimi në disa shkolla. Nxënësit tashme do të duhet t’i përshtaten kushteve të reja të mësimit për shkak të pandemisë. Edhe vajza ... Read More

“A do ta falje tradhëtinë”/ Armina flet për marrëdhënien me Shkëlzenin: Do flisja të kuptoja arsyen

29/08/2020

Blogerja e njohur Armina Mevlani i ka dedikuar pak kohë ndjekësve të saj duke i kërkuar që t’i bëjnë disa pyetje, të cilave u është ... Read More

Dasëm në horizont! Rozana Radi jep lajmin: Do të martohem aq shpejt sa s’ta pret mendja

13/08/2020

Këngëtarja e njohur Rozana Radi duket se së shpejti do t’i japë fund beqarisë.  Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, ku së fundmi zhvilloi ... Read More

Si ta kënaqni të dashurën, me butësi a vrazhdësi?

06/08/2020

Përkëdheljet, puthjet e buta, ulja në prehër – asaj do t’i pëlqejë shumë Kur flet për dashurinë, sikur kur flet për rodeo: rrobat patjetër duhet ... Read More

150 milionë lekë shpërblim për Tiranën, Veliaj: Shuma më e madhe e dhënë ndonjëherë për bardheblutë

21/07/2020

150 milionë lekë do të jetë shpërblimi që Bashkia e Tiranës do t’i japë klubit të Tiranës pasi u konfirmuan të dielen si kampionë të ... Read More

Metoda e re për përdorimin e shamive në vend të maskës, më pak bllokim në frymëmarrje

19/07/2020

Për të gjithë ata që i kanë bezdi dhe që nuk mund t’i durojnë maskat, ka një zgjidhje tjetër se si të mbrohemi nga Koronavirusi, ... Read More

Si ta hiqni yndyrën në flokë?

14/07/2020

Gratë dhe vajzat nuk dëshirojnë që kur dalin për shëtitje, flokët t’i kenë të palara pasi mendojnë që nuk duken bukur. Kjo tendencë e pastrimit ... Read More

Pse vitaminat B dhe D janë të rëndësishme për 40-50 vjeçarët

04/07/2020

Çfarë ju vjen ndërmend kur lexon për vitaminat? Ju rekomandojmë t’i perceptoni ato si një ushtri të mirëfilltë ushqyesish që mbrojnë organizmin nga simptomat më ... Read More

Çfarë ndodh me shëndetin tuaj nëse ju mpihen duart e këmbët?

19/06/2020

Nëse dalim jashtë në dimër pa dorashka, me siguri do t’i shohim duart që bëhën të bardha, dhe madje mund të kemi ndjesi shpimi. Ky ... Read More

Nëse duart dhe këmbët ju mpihen, diçka nuk është mirë me shëndetin

19/06/2020

Nëse dalim jashtë në dimër pa dorashka, me siguri do t’i shohim duart që bëhën të bardha, dhe madje mund të kemi ndjesi shpimi. Ky ... Read More