Tag: tillë

VIP-at në plazh/Ajola Xoxe mbyll pushimet në Sarandë, “zhvishet” Sonila Meço

05/09/2020

Ndonëse shtatori ka hyrë, ka ende ndër ata që shijojnë ditët buzë detit. Të tillë janë edhe VIP-at tanë, që ndonëse kanë pasur një sezon ... Read More

Temperatura 37 gradë celsius a mund të jetë simptomë e koronavirusit ?

17/08/2020

Temperatura është një simptomat e koronavirusit (megjithëse jo gjithmonë) dhe si e tillë monitorohet kur hyjmë në mjedise publike. A quhet temperaturë normale kur termometri ... Read More

Mosha s’para tregohet, por Rozana Radi as nuk e ka problem të tregojë sa vjeç bën sot…

06/07/2020

Femra nuk pyetet për moshën, por duket se ma kalimin e viteve një gjë e tillë as nuk i bën aspak përshtypje Rozana Radit.  Sot ... Read More

Shenja pozitive për Serie A – shikueshmëria në rritje

05/01/2020

23:56 | 4 Janar 2020 23:56 | 4 Janar 2020 Serie A po përmirësohet dita-ditës dhe një gjë e tillë po vërehet edhe nga tribunat. ... Read More

Apple shpallet kompania më e mirë e teknologjisë për të punuar në këtë vend

29/09/2019

Kompania prestigjioze ka të punësuar rreth 6,500 njerëz, ku vetëm në Londër, ka 2,500 të tillë. Nëpër botë, janë afërsisht 132 mijë punonjës të Apple. ... Read More

Gjashtë shenjat e fshehta të problemeve me zemrën

12/09/2019

-Mos funksionimi erektil – Kur është i pamundur një gjë e tillë, kjo mund të jetë shenjë e arterieve të bllokuara, të cilat paraqiten para sulmit ... Read More

E thotë shkenca, mishi i pulës rrit rrezikun e kancerit

10/09/2019

Drejt një konstatimi të tillë kanë arritur shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit, gjersa kanë vlerësuar se përveç llojit të kancerit të gjakut, i njohur si limfoma jo-Hodgkin, burrat ... Read More

Hani dy banane në ditë, do të befasoheni pas një muaji

09/09/2019

Shkencëtarët dhe nutricistët nuk e kanë të qartë pse shumica e njerëzve preferojnë ushqim të tillë, kur dihet se ka ushqime të cilat na dhurojnë ... Read More

Gabimet që i përsërisim sa herë bëjmë dush

01/07/2019

Pak do të mendonin se mund të bënin në mënyrë të pasaktë një gjë të tillë të thjeshtë si dushi, por në të vërtetë ka ... Read More

Ja çfarë i ndodh fytyrës kur flini me grim

10/06/2019

Ndodh shpesh që vajzat harrojnë të pastrojnë grimin dhe flenë me të.Por diçka e tillë nuk i shërben aspak lëkurës madje e dëmton atë. Më ... Read More

Gabimet që i përsërisni sa here që bëni dush

04/06/2019

Pak do të mendonin se mund të bënit në mënyrë të pasaktë një gjë të tillë të thjeshtë si dushi, por në të vërtetë ka ... Read More

Zgjimi i kobshëm në errësirë dhe mungesa e ujit

24/05/2019

Nëse zgjoheni të mërzitur dhe mbeteni të tillë gjithë ditën, por nuk e dini shkakun e vërtetë të gjendjes së tillë Shkaktari për mërzinë mesiguri ... Read More