Tag: Times”

Pas akuzave se do përjashtohen nga Liga e Kampionëve, reagon Man City

16/05/2019

11:40 | 16 Maj 2019 11:40 | 16 Maj 2019 New York Times ka publikuar një artikull ku raporton se UEFA do të përjashtojë Manchester ... Read More

‘Time 100’ mbledh yjet e muzikës dhe filmit në New York

24/04/2019

Times ka organizuar mbrëmjen 'Time 100' në New York. ‘Time 100’ gala është një ceremoni që mbahet qdo vit për 100 njerzit më me influencë ... Read More

Kosova, me sytë nga turizmi – operatorët e huaj duan ta përfshijnë në guidat e Ballkanit (Video)

14/04/2019

Që prej vitit 2011, kur prestigjiozja “New York Times” e përshiu Kosovën ndër 41 vendet që duhen vizituar, duket se sektori i turizmit në Kosovë ... Read More

“New York Times” i kushton artikull reperit të njohur shqiptar

08/04/2019

Prestigjiozja "New York Times" ka shkruar për reperin Gashi. Reper shqiptar Gashi, përmes një postimi në Instagram, ka njoftuar lidhur me artikullin që u shkrua ... Read More

Qyteti më i lumtur në botë nuk është në Evropë, e as në Amerikë

27/02/2019

Sipas një sondazhi të kryer nga Times Out dhe Tapestry Research, qyteti më i lumtur në botë ndodhet është Melbourn i Australisë. Sipas mediave, përcjell ... Read More

Qyteti më i lumtur në botë nuk është në Evropë, e as në Amerikë

27/02/2019

Sipas një sondazhi të kryer nga Times Out dhe Tapestry Research, qyteti më i lumtur në botë ndodhet është Melbourn i Australisë. Sipas mediave, përcjell ... Read More

Kosova në ‘Times Square’, Kryeministri Haradinaj falënderon Dua Lipën

29/01/2019

Gjatë ditës së martë, një nga ‘billboard’-ët më të mëdhenj në “Times Square” të New Yorkut, ka shfaqur imazhin e këngëtares shqiptare me renome botërore, ... Read More

Edhe Bebe Rexha në ‘billboard’-in e “Times Square” në New York

29/01/2019

Gjatë ditës së martë në “Times Square”, në New York është vendosur një reklamë e madhe promovuese, për artisten shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. ... Read More

Si lufton Rusia në botë? Dokumentari i “The New York Times” – edhe me përkthim shqip (Video)

18/12/2018

Operation InfeKtion është një dokumentar i gazetës The New York Times që shpalos kohën e Bashkimit Sovjetik më 1959, kur është ndezur një prej motorëve ... Read More

Ambasada e Maqedonisë në Australi, dënime trafiku me vlerë prej 2.144 dollarëve

17/12/2018

17 Dhjetor 2018 / 21:10 Gazeta australiane “Canberra Times” në një tekst të titulluar “Lista e turpit: Cilat ambasada kanë borxh më të madh ndaj ... Read More

Manchester City rrezikon seriozisht përjashtimin nga Liga e Kampionëve

04/12/2018

Manchester City është në telashe serioze, pasi sipas ‘Times’, klubi anglez është shumë pranë përjashtimin nga Liga e Kampionëve. UEFA po përmbyll hetimet që ka ... Read More

Jim Carrey: Po e shijoj jetën izoluese!

22/11/2018

Jim Carrey në një intervistë me Radio Times tha se po e shijon në maksimum vetminë, por që ende është në dispozicion të femrave për ... Read More