Tag: Tirana

Finalja e Kupës, FSHF befason me kërkesën: Të marrim shembull Francën, tifozët…

01/08/2020

Tirana dhe Teuta do të përballen të dielën për finale e Kupës së Shqipërisë, sfidë kjo e cila është planifikuar në orën 20:00 në stadiumin ... Read More

“Nesër shpërblimi për titullin kampion!” Kryebashkiaku Veliaj jep lajmin pas suksesit të Tiranës

20/07/2020

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka premtuar se Tirana do të shpërblehet nga bashkia e kryeqytetit për titullin e 25-ë kampion të Shqipërisë, ... Read More

Indrit Çullhaj: Jeta e një kampioni me 76 medalje

27/06/2020

Sportisti 22-vjeçar nga Tirana, Indrit Cullhaj, ka bërë krenarë së pari veten, familjen dhe sigurisht të gjithë shqiptarët me çmimet dhe medaljet e shumta të ... Read More

FOTOT/ Tifo nga jashtë stadiumit, “bardheblutë” mënyrë origjinale për të mbështetur Tiranën në Gjirokastër

07/06/2020

Tirana po luan ndaj Luftëtarit në transfertë, ndeshje kjo në kuadër të javës së 28-të të Kategorisë Superiore. Bardheblutë po kryesojnë, por ajo që bën ... Read More

Dasmë në shtetrrethim në kohën e COVID! Si u mor nusja për 1 orë dhe nderimi nga Ushtria. Rrëfehet çifti shqiptar i sapomartuar: Pengu ynë

18/04/2020

Pavarësisht se jemi në shtetrrethim me situatën e pandemisë, një çift nga Tirana nuk e ka shtyrë ditën e dasmës. Nusja doli me fustanin e ... Read More

Jahjaga: Ripërcaktimi i kufijve, retorikë e rrezikshme

22/05/2019

Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga nga Tirana tha se ripërcaktimi i kufijve është një retorikë e rrezikshme. Gjatë një aktiviteti të zhvilluar për “Sfidat e ... Read More

Vrasje, drogë dhe vjedhje – ekstradohen tre “të rrezikshmit” shqiptarë

17/04/2019

Interpol Tirana ka ekstraduar tre shtetas shqiptarë për vepra të ndryshme penale si vrasje, vjedhje dhe kultivim bimësh narkotike. Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol ... Read More

Derbi i takon Partizanit

10/04/2019

Partizani e ka fituar derbin e xhiros së 28-të në Superligën Shqiptare të Futbollit. Skuadra nga Tirana, ka mposhtur 2:0 Skënderbeun në shtëpi, për të ... Read More

Rrëfehet 22-vjeçarja nga Tirana e cila punon striptiste

11/02/2019

Në programin “Exclusive”, në Top Channel, 22 vjeçarja nga Tirana, rrëfeu si është ta punosh si striptiste në Tiranë, një punë që e bën prej ... Read More

Qori: Bojkoti vazhdon, studentët nuk kanë asgjë për të humbur

15/01/2019

Profesori Filozofisë Politike Arlind Qori nga Tirana është padyshim një nga protagonistët e protestës së studentëve, edhe pse “beteja” e tij për universitetin ka filluar ... Read More

Kalaja e Tiranës, destinacioni më i ri i traditës dhe prodhimeve artizanale

03/01/2019

Tirana është një qytet gjithnjë në ndryshim. Përshtypja që keni, sapo vendosni këmbët në kryeqytetin shqiptar, është se nuk ndalon asnjë moment: sheshe ndërtimi, vinça, ... Read More

Zbardhet rrugëtimi i Gruevskit deri në Hungari

16/11/2018

16 Nëntor 2018 / 15:27 Një ditë pasi Tirana zyrtare konfirmoi arratisjen e ish kryeministrit Nikolla Gruevski përmes shtetit shqiptar, mediat në Shqipëri kanë publikuar ... Read More