Tag: Tiranë

Simptomat kryesore që tregojnë se vuani nga disfagia Trajtimi logopedik për vështirësinë në gëlltitje

18/05/2020

Nga Gentjana Sinaj Logopede, pedagoge në Universitetin e Mjekësisë Tiranë. – Disfagia është vështirësia në gëlltitje. Njerëzit me disfagji ndonjëherë nuk janë të vetëdijshëm nëse ... Read More

Aktori i Portokallisë sherr me ish-kolegun dhe mikun e tij/ Ledion Lako godet me dorezë hekuri Gentian Hazizin dhe Elton Myftiun

28/04/2020

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Tiranë, ku të përfshirë kanë mbetur disa emra të njohur në vendin tonë. Aktori i ... Read More

Aktori i njohur pëson hemoragji cerebrale, shtrohet në QSUT

19/04/2020

Aktori i njohur Bruno Shllaku është shtruar në Qendrën Spitalore Universitare në Tiranë (QSUT), pasi ka pësuar hemoragji cerebrale. Fatmirësisht gjendja shëndetësore e tij është ... Read More

Në muajin e gjashtë të shtatzanisë/ Zbulohet gjinia e fëmijës së Jonida Vokshit

02/03/2020

Jonida Vokshi po e shijon shtatzaninë e saj ditë pas dite. Mes angazhimit në Tiranë e jetës si nuse Kosove, moderatorja duket se vijon të ... Read More

Maluma vjen në Tiranë, ja sa kushton bileta e koncertit dhe një foto me këngëtarin

24/01/2020

Ashtu si prej ditësh është përfolur në rrjetet sociale, Maluma do të vijë në Tiranë. Tashmë gjithçka është konfirmuar nga faqja zyrtare e këngëtarit, ku ... Read More

Lajm i mirë për fansat/ Maluma koncert në Tiranë përpara verës

19/01/2020

Maluma do të vijë në Tiranë. Bëhet me dije se këngëtari do të mbajë një koncert në vendin tonë përpara verës. Lajmi ka nisur të ... Read More

Protesta e opozitës në Tiranë: Ambasada e ShBA-së u bën thirrje protestuesve të qëndrojnë larg dhunës

25/05/2019

Ambasada Amerikane në Tiranë u ka bërë thirrje pjesëmarrësve në protestën e sotme që të qëndrojnë larg dhunës. “Shtetet e Bashkuara respektojnë të drejtën demokratike ... Read More

Nëse jeni fitues i Lotarisë Amerikane? Ambasada, ka një njoftim të rëndësishëm për ju!

23/05/2019

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Tiranë ka tërhequr vëmendjen për të gjithë ata shqiptarë që janë përzgjedhur fitues të Lotarisë Amerikane. ... Read More

SHBA për protestën e opozitës: Basha e Kryemadhi të dënojnë dhunën e mbështetësve të tyre

13/05/2019

Në një reagim të fundit, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka dënuar sërish aktet e dhunshme të shfaqura gjatë protestës së ... Read More

Brendi i vlerësuar nga Forbes Magazine me zyrë edhe në Tiranë

13/05/2019

Creative Hub po hap zyrat e saj në Tiranë. Ky brand Ballkanik i cili ka qenë pjesë e listës “Forbes under 30 Europe”, pas Shkupit ... Read More

Shqipëri: Opozita përsëri në protestë, Rama fton për dialog

12/05/2019

Pas ngjarjeve të protestës së të shtunës mbrëma në Tiranë, ku dhjetëra policë e qytetarë mbetën të lënduar nga përplasjet e dhunshme mes vete, 84 ... Read More

Procedohen 84 persona nga protesta e djeshme e opozitës

12/05/2019

  Policia e Shqipërisë ka pas protestës së djeshme të opozitës në Tiranë, ka proceduar ndaj 84 personave, 50 nga ta të arrestuar, për aktet ... Read More