Tag: tituj

Juventus e kontaktoi, ja çka i tha Guardiola

12/06/2019

10:24 | 12 Qershor 2019 10:24 | 12 Qershor 2019 Juventusi ka fituar tetë tituj radhazi të Serie A, por kësaj here ishte koha për ... Read More

Derbi i madh i Anglisë, Shaqiri sërish përball Unitedit dhe dilema e pasqaruar në Spanjë – fundjavë dramatike në futbollin evropian

23/02/2019

Fundjava në futbollin evropian do të jetë jashtëzakonisht dramatike e ku mund të vendosen në lojë tituj të rëndësishëm. Kjo pasi që në Angli përballja ... Read More

Suarez: Luftojmë për tripletën

02/02/2019

Luis Suarez beson se Barcelona mund të mposhtë të gjithë dhe të fitojë tripletën me tituj vendorë e ndërkombëtarë. Në një intervistë për El Mundo ... Read More

Shikoni se si duket treningu në palestër e kampionit të botës (Foto+Video)

05/11/2018

Phil Heath me shtatë tituj të njëpasnjëshëm, tashmë është pjesë e historisë elitare të bodybuildingut. Është barazuar me të madhin Arnold Schwarzenegger, mirëpo para tij ... Read More

Rekordmenët e Evropës kërkojnë edhe një trofe – Nga Parisi në Cardiff, 12 triumfet e Realit në Ligën e Kampionëve

26/05/2018

Real Madridi është skuadra më e mirë evropiane me 12 tituj të fituar në Ligën e Kampionëve. Madrilenët kanë fituar më shumë se çdo kundërshtarë ... Read More

Eden Hazard për të qëndruar te Chelsea, dëshiron ekip për trofe të Ligës Premier

16/05/2018

Eden Hazard dëshiron tituj, megjithëse është i kënaqur me fitimin e trofeut të FA Cup, nuk beson se kanë arritur të përmbushin objektivat kryesore. Ai ... Read More

Formacioni me lojtarët më të mirë që i ka udhëhequr Wenger te Arsenali

20/04/2018

Arsene Wenger ka qenë në krye te Arsenalit për 22 vite duke fituar tre tituj kampioni dhe shtatë Kupa FA. Ai nuk ka pasur sukses ... Read More

Pep Guardiola, trajneri i dekadës me 23 tituj

17/04/2018

Pep Guardiola tashmë ka fituar dy tituj sezonal me Manchester Cityn, atë të Ligës Premier dhe League Cup. Me këtë rast që kur spanjolli e ... Read More