Tag: tjera

Gjashtë zakone të gabuara në ushqim, që agjëruesit i bëjnë gjatë Ramazanit

21/05/2019

Ramazani është, ndër të tjera, një mundësi e madhe edhe për ata që dëshirojnë për të reduktuar peshën e trupit dhe për të ndihmuar në ... Read More

Gjashtë zakone të gabuara në ushqim, të cilat agjëruesit i bëjnë gjatë Ramazanit

15/05/2019

Ramazani është, ndër të tjera, një mundësi e madhe edhe për ata që dëshirojnë për të reduktuar peshën e trupit dhe për të ndihmuar në ... Read More

NASA: Hëna po zvogëlohet

14/05/2019

Hëna e Tokës ka aktivitet të rrallë gjeologjik dhe herë pas here, si në Tokë dhe në planet të tjera ndodhin tërmete, dhe për shkak ... Read More

Problemet me çertifikata, MPB premton zgjidhje të shpejtë (Video)

10/05/2019

Komunat e Kosovës kanë mbetur në mungesë të certifikatave, dhe disa dokumenteve tjera. Kjo si pasojë e anulimit të tenderit të Ministrisë së Punëve të ... Read More

Shpresë për personat me fibromialgi – ilaçi i diabetit ua largon dhimbjet

08/05/2019

Fibromialgia dhe format tjera të dhimbjes kronike mund të shkaktohen nga rezistenca e insulinës, sipas hulumtimeve të reja. Dhe, siç thonë shkencëtarët, kjo sëmundje e ... Read More

Ligji i ri për Qeverinë e Kosovës i lë pa punë 300 të emëruar politikë

05/05/2019

Shpenzimet e shumta në paga, mëditje dhe shërbime të tjera për të emëruarit politikë në Qeverinë Haradinaj pritet të zvogëlohen me Ligjin e ri për ... Read More

Facebook me një dizajn krejtësisht të ri, ja si do të duket

30/04/2019

Facebook është duke u ridizajnuar, kështu që të mund të përqëndrohet në grupe dhe karakteristika të tjera, ka njoftuar rrjeti social.Pamja e re e gjigantit ... Read More

Pse nuk lejohet të qeshim në fotografinë e pasaportës?

29/04/2019

Në fotografinë e pasaportës, letërnjoftimit apo edhe mjeteve të tjera të identifikimit mund të vërejmë se dalim serioz, ndonjëherë edhe të zemëruar. Gjithashtu ndonjëherë edhe ... Read More

Shokuese, vritet një futbollist në Shqipëri

28/04/2019

Kelvin Jushi, ish-futbollist i Kategorisë Superiore dhe Kategorisë së Parë, i aktivizuar ndër të tjera edhe me skuadrën e Laçit, ka mbetur i vrarë nga ... Read More

Horoskopi për sot

21/04/2019

Dashi Dshuria: E diela plot me lajme, si për dashurinë dhe për gjëra të tjera. Një ndjenjë e përsosur ju bashkon me partnerin/en tuaj dhe ... Read More

Dalin pamjet e para, ja si u futën brenda në Rinas grabitësit (Foto)

10/04/2019

Janë bërë publike të tjera pamje nga super grabitja e ndodhur të martën në orën 15:00 në Rinas. News24 ka bërë publike disa foto ku ... Read More

Vjedhja e milionave në Aeroportin e Tiranës – bëhet e ditur se si hynë grabitësit deri tek avioni dhe si nisi përplasja me armë me policinë (Foto)

09/04/2019

Detaje të tjera dalin në dritë pas grabitjes së bujshme të ndodhur pasditen e kësaj të marte në aeroportin e Rinasit. Grabitësit kanë hyrë nga ... Read More