Tag: t’jua

Çka duhet të bisedoni me partnerin para se të bashkëjetoni?

02/10/2019

Shpërngulja me partnerin është fazë emocionuese e jetës tuaj dhe hap i madh që mund t’jua forcojë shëndetin emocional. Por, a jeni e përgatitur për ... Read More

Qëndroni në njërën këmbë dhe filloni të numëroni, numri i sekondave që i përballoni zbulon se a rrezikoheni nga sulmi në tru

07/06/2019

Verifikimi i thjeshtë i cili mund t’jua zbulojë në cilën gjendje shëndetësore jeniKoha të cilën mund ta kaloni duke qëndruar në njërën këmbë është mënyra ... Read More

Shkenca sapo e konfirmoi: Cigaret elektronike e rrisin rrezikun e sulmit në zemër dhe sulmit në tru

28/05/2019

Përdorimi i cigareve elektronike apo fenomeni i ashtuquajtur “vaping” mund t’jua rritë rrezikun për të pësuar sulm në tru ose në zemër për shkak të ... Read More

Flakni shprehitë e pashëndetshme dhe ndihmojuni veshkave tuaja

08/05/2019

Ndryshoni urgjentisht këto tetë shprehi sepse mund t’jua dëmtojnë shumë veshkat! Në vijim ju ofrojmë një listë të gjërave që duhet shmangur, në mënyrë që ... Read More

Ilaçi i lashtë gjerman që i pastron arteret, i parandalon infeksionet dhe e forcon imunitetin

03/05/2019

Sot do t’jua tregojmë recetën e një ilaçi tradicional gjerman i cili është përdorur për trajtimin e shumë sëmundjeve të ndryshme. Ky ilaç i përket ... Read More

Hajeni mëngjesin si mbret: Fillimi i ditës me djathë, mjaltë e bukë jua forcon zemrën

07/03/2019

Konsumimi i një shujte të mëngjesit të pasur me kalori mund t’jua forcojë shëndetin e zemrës, thonë hulumtimet e reja. Hulumtuesit grekë kanë zbuluar se ... Read More

Kjo është ulësja më e sigurt në veturën tuaj në rast aksidentit – kurrë nuk do t’ju kishte rënë në mend të uleni në të

03/03/2019

7 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Rripi i sigurisë nuk është i vetmi që mund t’jua shpëtojë jetën, por edhe vendi në të ... Read More