Tag: tonë

Nëse vuani nga sëmundja e zemrës, këto pije duhet t’i konsumoni çdo ditë

12/07/2020

Sëmundjet e zemrës janë nga sëmundjet më të përhapura në vendin tonë. Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaktare të shumë vde.kjeve në botë. Ato përfshijnë edhe difektet ... Read More

Mediat turke: Tolgahan i dhuron aktores shqiptare makinën luksoze, ja çmimi

01/07/2020

Almeda dhe Tolgahan janë një ndër çifteet më simpatike jo vetëm në shoëbizzin tonë, por edhe atë turk. Çifti duket se shijojnë para syve të ... Read More

Oriola Marashi nuk është fejuar/ Lidhja me Eros Grezdën, dhe rikthimi i saj në profesion

27/06/2020

Oriola Marashi mbetet një nga femrat më joshëse në vendin tonë. Supermodelja është gjatë gjithë kohës në qendër të vëmendjes. E mësuar me jetën e ... Read More

Ku i mbajtën fëmijët?/ Tri mamatë e reja, që pak ditë pas lindjes shfaqen në top formë

27/06/2020

Kjo verë ka ardhur e bekuar për disa nga emrat e njohura të “showbizz”-it tonë. Ky sezon ka bërë nënë për herë të parë tri ... Read More

Gratë që nuk dorëzohen kanë këto tipare të personalitetit

17/06/2020

Ajo është vetëbesuese Asgjë nuk mund të arrihet nëse nuk besojmë në veten tonë. Vetëbesimi është themeli me të cilin ne shkojmë atje në botë ... Read More

Ka ende tokë të lirë në planet

14/06/2020

20% e territorit është ende e pabanuar nga njeriu Vetëm 20% e planetit tonë është e lirë. Ndërsa pjesa tjetër e Tokës, pra jo pak, ... Read More

Mbron shëndetin e mëlçisë dhe nxjerr jashtë helmet: Kjo pije popullore është më e efektshme se cilido ilaç!

09/06/2020

Është filtër universal i trupit tonë Mirëpo nëse nuk mirëmbahet drejt mund të “lodhet” nga stresi i tepruar i shkaktuar nga paushqyeshmëria, abuzimi me alkoolin ... Read More

Fansi e ndoqi prej muajsh/ Trembet Luana Vjollca, lëviz me truprojë nëpër Tiranë

07/06/2020

Luana Vjollca është padyshim një nga femrat më të pëlqyera në vendin tonë. Moderatorja ia ka dalë të shndërrohet në një idhull për fansat e ... Read More

Trembet Luana Vjollca, lëviz me truprojë nëpër Tiranë

06/06/2020

Luana Vjollca është padyshim një nga femrat më të pëlqyera në vendin tonë. Moderatorja ia ka dalë të shndërrohet në një idhull për fansat e ... Read More

Këto shenja tregojnë se zorra e trashë nuk është mirë

02/06/2020

Për shkak të stilit tonë të jetesës sedentare, është bërë shumë e zakonshme që të mos ndihemi rehat me barkun ndonjëherë. Por ka simptoma që ... Read More

Ekskluzive/ Fansi i çmendur e përndiqte që nga shkurti, Luana Vjollca e denoncon (Detajet)

30/05/2020

Luana Vjollca është padyshim një nga femrat më të pëlqyera në vendin tonë. Moderatorja ia ka dal të shndërrohet në një idhull për fansat e ... Read More

3 këshilla praktike për të ndaluar ngrënien e thonjve njëherë e përgjithmonë

30/05/2020

Kur përpiqemi të luf.tojmë zakonin tonë të kafshimit të thonjve, na duhen këshilla praktike që mund të zbatohen lehtësisht pa pasur nevojë të bëjmë shumë ... Read More