Tag: tonë

‘Pajtesa’ bëhet ‘miss’, fotografinë e ndan me ndjekësit e saj

22/10/2020

Fiona Gllavica është tashmë ndër aktoret më të dashura për publikun tonë. Ajo u bë e njohur me rolin e Pajtesës në serialin ‘Çka ka ... Read More

‘Si nuk u veshe kurrë o goc’/ Tayna ironizon foton me recipeta

15/10/2020

Tayna është padyshim një nga këngëtaret më të pëlqyera në tregun tonë. Por natyrisht ajo është edhe një nga artistet që nuk le rast pa ... Read More

Mos i ngacmoni kurrë puçrrat në këtë zonë, ka rrezik që infeksioni të shkojë deri në tru

13/10/2020

Në një zonë në formë trekëndëshi në trupin tonë nuk duhet t’i shtrydhni kurrë puçrrat, pasi mund të infektohen pjesët e indeve të sinuseve duke ... Read More

Fotot/ Spikat deputetja e PS, kombinon fustanet me maskat

24/09/2020

Prej muajsh në vendin tonë vijon beteja nda COVID. Pas karantinës vendi i është kthyer normalitetit të ri, ku kushdo përpiqet të respektojë masat. Natyrisht ... Read More

Nëse vuani nga sëmundja e zemrës, këto pije duhet t’i konsumoni çdo ditë

12/07/2020

Sëmundjet e zemrës janë nga sëmundjet më të përhapura në vendin tonë. Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaktare të shumë vde.kjeve në botë. Ato përfshijnë edhe difektet ... Read More

Mediat turke: Tolgahan i dhuron aktores shqiptare makinën luksoze, ja çmimi

01/07/2020

Almeda dhe Tolgahan janë një ndër çifteet më simpatike jo vetëm në shoëbizzin tonë, por edhe atë turk. Çifti duket se shijojnë para syve të ... Read More

Oriola Marashi nuk është fejuar/ Lidhja me Eros Grezdën, dhe rikthimi i saj në profesion

27/06/2020

Oriola Marashi mbetet një nga femrat më joshëse në vendin tonë. Supermodelja është gjatë gjithë kohës në qendër të vëmendjes. E mësuar me jetën e ... Read More

Ku i mbajtën fëmijët?/ Tri mamatë e reja, që pak ditë pas lindjes shfaqen në top formë

27/06/2020

Kjo verë ka ardhur e bekuar për disa nga emrat e njohura të “showbizz”-it tonë. Ky sezon ka bërë nënë për herë të parë tri ... Read More

Gratë që nuk dorëzohen kanë këto tipare të personalitetit

17/06/2020

Ajo është vetëbesuese Asgjë nuk mund të arrihet nëse nuk besojmë në veten tonë. Vetëbesimi është themeli me të cilin ne shkojmë atje në botë ... Read More

Ka ende tokë të lirë në planet

14/06/2020

20% e territorit është ende e pabanuar nga njeriu Vetëm 20% e planetit tonë është e lirë. Ndërsa pjesa tjetër e Tokës, pra jo pak, ... Read More

Mbron shëndetin e mëlçisë dhe nxjerr jashtë helmet: Kjo pije popullore është më e efektshme se cilido ilaç!

09/06/2020

Është filtër universal i trupit tonë Mirëpo nëse nuk mirëmbahet drejt mund të “lodhet” nga stresi i tepruar i shkaktuar nga paushqyeshmëria, abuzimi me alkoolin ... Read More

Fansi e ndoqi prej muajsh/ Trembet Luana Vjollca, lëviz me truprojë nëpër Tiranë

07/06/2020

Luana Vjollca është padyshim një nga femrat më të pëlqyera në vendin tonë. Moderatorja ia ka dalë të shndërrohet në një idhull për fansat e ... Read More