Tag: Torino

Juventus thërret lojtarët në apel, C.Ronaldo shtyn rikthimin!

28/04/2020

C.Ronaldo nuk do të rikthehet këtë të martë në Torino, ashtu siç lajmëroj e përditshmja portugeze Record. Ylli i Juventusit do të qëndroj edhe disa ... Read More

Juventus 1:1 Torino, notat e lojtarëve

03/05/2019

22:40 | 3 Maj 2019 22:40 | 3 Maj 2019 Juventus dhe Torino janë ndarë baras 1:1 në derbin lokal të Serie A, që u ... Read More

Drejtuesit e Milanit takohen pas humbjes nga Torino, marrin vendim për Gattuson

29/04/2019

Drejtuesit e Milanit kanë zhvilluar një takim menjëherë pas humbjes nga Torino duke marrë një vendim të madh. Një moment delikat, një humbje që e ... Read More

Torino 2:0 Milan, notat e lojtarëve

28/04/2019

Milan është mposhtur nga Torino në javën e 34 në Serie A. Milan humbi 2 me 0 në udhëtim te Torino. Mbrojtësi i torinasëve, Nicolas ... Read More

Vazhdon forma e dobët e Milanit, mposhtet nga Torino

28/04/2019

Milan është mposhtur në javën e 34-të në Serie A nga Torino. Milan ka humbur në udhëtim te Torino me rezultat, 2:0. Pjesa e parë ... Read More

Tifozët holandezë vërshojnë në Itali, policia ndalon 54 persona

16/04/2019

23:53 | 04/15/2019 Atmosfera sa vjen e bëhet më elektrizuese në Torino, aty këtë të martë Juventusi e Ajax do të përballen për të përcaktuar ... Read More

Torino 1-0 Inter: Notat e lojtarëve, Skriniar më i miri

27/01/2019

Interi humbi nga Torino me rezultat 1-0 në Serie A. Golin e vetëm në takim e shënoi mbrojtësi Amrando Izzo (35′), i cili pas një ... Read More

Assesi të këndellet Interi, humb nga Torino

27/01/2019

Pas barazimit pa gola nga Sassuoli, Interi ka humbur tani nga Torino në Serie A me rezultat 1-0. Ishte një lojë e balancuar, kryesisht e ... Read More

Në pritje të zyrtarizimit, Caceres arrin për testet mjekësore te Juve

26/01/2019

Martin Caceres ndodhet në Torino për të kompletuar ekzaminimet mjekësore para rikthimit te Juventusi. Futbollisti uruguaian do të transferohet nga Lazio, ndërsa Zonja e Vjetër ... Read More

Fiorentina dhe Torino në bisedime me Gagliardinin

21/01/2019

Fiorentina dhe Torino raportohet se janë në diskutime për të nënshkruar me Roberto Gagliardinin nga Interi për një shifër rreth 15 milionë euro. Ish-mesfushori 24-vjeçar ... Read More