Tag: “Total”

Pioli me ndyrshimin të madh në formacion, po mendon të aktivizojë 5 futbollistë që nuk ishin titullar ndaj Interit

22/10/2020

Ndryshim total! Pioli po mendon të aktivizojë 5 futbollistë që nuk ishin titullar ndaj Interit. Milani rikthehet të luajë grupet e Europa League, pasi hera ... Read More

Martesa më pak, divorce më shumë, në Zvicër

25/02/2020

Trendi i rënies së numrit të martesave vazhdon. Një total prej 38.200 çifteve u martuan më 2019, një rënie prej 6.2% në krahasim me një ... Read More

Natë historike për Taylor Swift

25/11/2019

Këngëtarja ishte dje triumfuese në plot gjashtë çmime duke ngritur numrin total në 29 dhe kështu duke kaluar legjendën e pop-muzikës Michael Jackson. Asaj ju ... Read More

Nuk është “photoshop”, janë 1,453 kamionë të mbledhur në Turqi

23/08/2019

Një total prej 1,453 kamionësh morën pjesë në kortezhin në Aeroportin e Ri të Stambollit që shënoi pushtimin e Stambollit në vitin 1453. Rreth 3,000 ... Read More

Rama: Dhuna në futboll dhe hyrja në stadiume do të dënohet me tre vjet burg

11/03/2019

12 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Dhuna në fushën e futbollit ka çuar në një bojkot total të kampionatit shqiptar në të gjitha ... Read More

Dietat mesdhetare e reduktojnë rrezikun e sëmundjeve të zemrës

19/02/2019

Sëmundjet kardiovaskulare janë përgjegjëse për më shumë se 30% të numrit total të vdekjeve anë e mbanë botës, dhe çdo vit më shumë e më ... Read More

Pas shpërthimit të bombolës në Rahovec, katër nga të lënduarit vazhdojnë trajtimin në spital

18/01/2019

Nga shpërthimi i një bombole gazi në fshatin Ratkoc të Rahovecit, 11 persona në total kanë kërkuar ndihmë në Spitalin e Gjakovës. Kjo është bërë ... Read More

Kusari: Ekipi për dialog s’ka peshë unifikuese dhe negociuese

13/01/2019

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka vlerësuar se dialogu me Serbinë është në kaos total për shkak të kërkesës së BE-së për heqjen e taksës ... Read More

Si reagon trupi juaj kur nuk pini më kafe?

04/01/2019

Reduktimi (ose eliminimi total) i marrjes së përditshme të kafeinës mund të shkaktojë efekte anësore që nuk janë gjithmonë pozitive. Hulumtimi nga Universiteti Duke ka ... Read More

Anulohet seanca për rastin “Total”

07/11/2018

7 Nëntor 2018 / 12:26 Është anuluar sërish seanca për rastin “Total”. Këtë herë seanca është anuluar për shkak të mungesës të kryetarit të këshillit ... Read More

Shtyhet gjykimi për lëndën “Total”, seanca e radhës më 3 tetor

24/09/2018

Gjykimi për lëndën “Total” të Prokurorisë Speciale do të vazhdojë më 3 tetor, për shkak të ndryshimeve të strukturave pronësore të kompanisë “Mediamaks”, e cila ... Read More

“Total”, seanca shtyhet për më 3 tetor

24/09/2018

24 Shtator 2018 / 12:33 Gjykimi për rastin “Total” të Prokurorisë Speciale Publike shtyhet për 3 tetor për shkak të ndryshimit në strukturën e pronësisë ... Read More