Tag: Tottenhami

Man City 4:3 Tottenham, notat e lojtarëve

17/04/2019

Manchester City dhe Tottenhami na dhuruan një ndeshje të çmendur në çerekfinalen e dytë në Ligën e Kampionëve, ndeshja përfundoi me rezultat 4-3 për Cityn. ... Read More

Dorëzohet Tottenhami, i vë çmim njeriut të kërkuar nga Real Madridi

31/03/2019

Tottenhami ia ka vënë një çmim shumë të lartë, 150 milionë euro, mesfushorit të vet, Christian Eriksen, i cili kërkohet nga Real Madridi.Real Madridi do ... Read More

Heung-min Son: Isha afër të largohesha nga Tottenhami

01/03/2019

Heung-min Son e ka zbuluar se para një kohe e ka konsideruar largimin nga Tottenhami pas sezonit të tij të parë në Angli, por është ... Read More

Notat e lojtarëve, Tottenham 3-0 Borussia Dortmund: Vertonghen lojtar i ndeshjes

13/02/2019

Tottenhami ka arritur të shënojë fitore me rezultat 3-0 kundër Borussia Dortmundit në kuadër të 1/16 të Ligës së Kampionëve. Londinezët edhe pse me mungesa ... Read More

Tottenham 0-1 Man Utd, notat e lojtarëve

13/01/2019

Manchester Unitedi ka arritur të fitojë në udhëtim te Tottenhami me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen derbi të javës së 22-të të Ligës Premier. Unitedi ... Read More

Notat e lojtarëve, Tottenham 1-0 Chelsea: Hazard yll i mbrëmjes

08/01/2019

Tottenhami ka arritur të shënojë fitore përballë Chelseat me rezultat 1-0 në kuadër të Carabao Cup. Ndeshja u vendos nga një gol i vetëm i ... Read More