Tag: tradicionale

Sëmundjet që mund të shëroni me çajin e farave të linit

03/02/2020

Farat e linit dhe çaji i tij ka qenë pjesë e mjekësisë tradicionale për qindra vite me radhë. Studimet e kohëve moderne tregojnë se përbërësit ... Read More

Bëni këtë miks erëzash dhe për ju nuk do të ketë dimër!

01/12/2019

Sipas mësimeve tradicionale ayurveda, foleja jonë e tretjes apo agni janë shumë të rëndësishme, sepse ndihmojnë që sa më shumë nutrienë nga ushqimi të jenë ... Read More

Nëse po kërkoni një lidhje serioze, hiqni dorë nga këto shenja horoskopi

24/10/2019

Binjakët janë më të prirur për të patur një marrëdhënie jo tradicionale. Kjo, sepse ata janë kaq të dhënë pas njohjeve të reja, pas bisedave ... Read More

Vendoseni një fije të kuqe në dorë, do habiteni nga rezultati pozitiv

29/08/2019

Shumë njerëz sot mbajnë në dore fije tradicionale të kuqe. Por pak e dinë kuptimin e vërtetë të këtij fatsjellësi të fuqishëm. Që nga kohët ... Read More

Ja çfarë çaji duhet të pini sipas grupit të gjakut

12/08/2019

Në të vërtetë sipas mjekësisë tradicionale kineze, çaji duhet përgjedhur në varësi të grupit të gjakut të personave që e konsumojnë. Për më tepër lexoni ... Read More

Mos e mbushni më telefonin nga kompjuteri. Ja arsyeja pse nuk duhet ta bëni

14/07/2019

Karikimi i telefonit me metodën tradicionale është këshilla më e mirë, sepse përdorimi i laptopit edhe si bateri telefoni mund të sjellë një kosto më ... Read More

Samsung Galaxy Note 10 do lansohet me 7 gusht?

03/07/2019

Note është platforma tradicionale e Samsung për të prezantuar teknologjinë e re të telefonave. Këtë vit thashethemet flasin për dy numra të ndryshëm, një nga ... Read More

Një pjesë e bulevardit “Ilinden” nesër mbyllet për komunikacion

30/03/2019

Alsat 2019-03-30T22:57:42+01:00 Për shkak të mbajtjes së Garës atletike tradicionale të grave, në organizim të Lidhjes së Sporteve në Shkup, nesër prej orës 9:30 deri ... Read More

Limonadë shafrani për ta larguar depresionin dhe stresin

26/03/2019

Shafrani është bimë e cila është përdorur në mjekësinë tradicionale kineze dhe atë Ayurvedic me shekuj të tërë, ndërkaq edhe shkenca e sotme e dëshmon ... Read More

Studenti kosovar, Emin Emini ndërton dhe programon pasqyrën e mençur (Video)

27/02/2019

Pasqyrat tradicionale kanë qenë gjithmonë tejet të nevojshme dhe të përdorshme kudo, por në kohën e evoluimit të teknologjisë, inovatorët e rinj kanë gjetur mënyra ... Read More