Tag: Trafik

Policia apel vozitësve: Kujdes për shkak të reshjeve të shiut

14/05/2019

Policia e Kosovës ka bërë apel tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik që të kenë kujdes për shkak të reshjeve të vazhdueshme të shiut. Në ... Read More

Vihet në pranga 25-vjeçari për trafik të armëve dhe drogës

22/04/2019

Një i ri, i akuzuar për trafik armësh e municioneve dhe drogë, është arrestuar paraditen e sotme nga Policia e Durrësit dhe ajo e Pogradecit. ... Read More

Aksident në Kaçanik, lëndohet një person

19/04/2019

Një person ka marr lëndime trupore si pasojë e një aksident në trafik i cili ka ndodhur në mes të dy veturave civile. Ngjarja ka ... Read More

Haradinaj: Marrja e patentë-shoferit në disa forma mund të jetë arsye për aksidentet e shumta, kërkojmë hetim

19/03/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kërkoi sot nga Ministria e Infrastrukturës të hetojë situatën në trafik, pasi gjendja është urgjente si rezultat i numrit të ... Read More

MWC: Ericsson po lanson rrjetin 5G në kohën reale, njofton CEO Ekholm

25/02/2019

“Që nga sot po lansojmë rrjetet 5G në Amerikën e Veriut me trafik të drejtpërdrejtë”, shpjegoi Börje Ekholm, president dhe CEO i Ericsson. “Teknologjia është ... Read More

Aksident në Drenas, lëndohen pesë persona

16/02/2019

Pesë persona kanë marr lëndime trupore si pasoj e një aksidenti në trafik në Drenas. Sipas raportit 24 orësh Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur ... Read More

Policia apelon për kujdes gjatë vozitjes, rrugët janë të rrëshqitshme

25/01/2019

Policia e Kosovës kërkon nga të gjithë pjesëmarrësit në trafik, e në veçanti nga drejtuesit e automjeteve, që vozitjen ta përshtatin me kushtet në rrugë, ... Read More

Policia e Kosovës apel vozitësve për kujdes të shtuar në komunikacion

09/01/2019

Policia e Kosovës ka apeluar tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik që të kenë kujdes të shtuar gjatë ngasjes së automjeteve për shkak të kushteve ... Read More

Lekaj bën thirrje për kujdes të shtuar në vozitje

18/11/2018

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, bënë thirrje për pjesëmarrësit në trafik që të kenë kujdes gjatë vozitjes, pasi kanë filluar reshjet e dëborës në Kosovë. ... Read More

Klement Balili, i akuzuar për trafik ndërkombëtar droge që dështuan operacionet e policisë për kapjen e tij (Video)

16/10/2018

Klement Balili, i akuzuar për trafik ndërkombëtar droge, në kërkim dhe i dënuar në Greqi i ka shpëtuar të gjitha operacioneve të organizuara nga policia ... Read More

Për 24 orë në Kosovë dy aksidente me fatalitet dhe 1095 gjoba trafiku

03/10/2018

Policia e Kosovës gjatë të martës ka shqiptuar 1095 gjoba në trafik, ndërsa po në këtë 24 orësh kanë ndodhur dy aksidente me fatalitet. Përmes ... Read More

Autostrada kthehet në pistë aterrimi, aeroplanët ushtarakë fluturuan mbi kokat e njerëzve (Video)

18/08/2018

Një autostradë me trafik të ngjeshur në Rusi, është kthyer në pistë aterrimi për tri fluturake ushtarake, që ishin duke bërë ushtrime në atë zonë. ... Read More