Tag: Trajko

27 Prilli, Veljanovski merret në pyetje në prokurori

16/04/2019

S A 2019-04-16T15:33:10+02:00 Dyzet minuta zgjati marrja në pyetje e ish-Kryetarit të Kuvendit, Trajko Veljanoski në Prokurorinë për Krim të Organizuar. Ai dyshohet se ka ... Read More

Veljanovski në bisedë informative në Prokurori

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T11:09:57+02:00 Ish-kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski, sot është paraqitur në seancë dëgjimore në Prokurorinë për përndjekje të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit. Ai në ... Read More

Xhaferi: S’kisha lëndë për votim për Veljanovskin

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 14:34 Në rast se deputeti i VMRO-DPMNE-së Trajko Veljanovski arratiset, faji nuk është i Kuvendit, thotë kreu i ligjvënësit Talat Xhaferi. ... Read More

Veljanovskit nuk do i hiqet sot imuniteti

22/02/2019

22 Shkurt 2019 / 17:51 Ish-kryetarit të Kuvendit nga radhët e VMRO-së, Trajko Veljanoveki, nuk do i ulet sot imuniteti, për shkak se në Komisionin ... Read More

Komisioni për Çështjet e Mandateve do të diskutojë sot për imunitetin e Veljanoskit

22/02/2019

22 Shkurt 2019 / 8:14 Kërkesa për miratimin e paraburgimit të deputetit Trajko Veljanovski, e parashtruar nga Sektori për krim të organizuar dhe korrupsion pranë ... Read More

Veljanovski: Turp për akuzat, unë kam qenë kryetar i Kuvendit për 10 vite

20/02/2019

20 Shkurt 2019 / 19:51 Ish kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski tani më është larguar nga ndërtesa e Gjykatës Penale pasi sonte u ndalua nën ... Read More

Alsat para Gjykatës Penale pas arrestimit të Veljanovski, Ristovski dhe Janakievski

20/02/2019

20 Shkurt 2019 / 19:17 Para pak çastesh janë arrestuar ish kryetari i Kuvendit Trajko Veljanovski, dhe ish ministrat Mile Janakievski dhe Spiro Ristovski. Ata ... Read More

Arrestohen Veljanovski, Ristovski dhe Janakievski

20/02/2019

Arrestohen ish kreu i Kuvendit Trajko Veljanovski dhe ish ministrat Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski. Arrestimi i tyre ka të bëj me ngjarjet e dhunshme ... Read More

Sllaveski: Nëse marrim pushtetin, do ta shfuqizojmë tatimin progresiv

07/11/2018

7 Nëntor 2018 / 22:50 Ish ministri i Financave dhe anëtari i VMRO-DPMNE-së, Trajko Sllavevski, në pyetjen e gazetarëve në emisionin “Magazina Ekonomike” në ALSAT, ... Read More

Sllaveski: Kur vendosëm taksën e sheshtë nuk dinim çfarë të bënim me paratë

07/11/2018

7 Nëntor 2018 / 22:27 Ish ministri i Financave, Trajko Sllavevski, në edicionin e sontëm të “Magazinës Ekonomike”, në Alsat, tha se tatimi i sheshtë ... Read More