Tag: transferuar

Mediet angleze: Këta dy sulmues po kërkohen nga Chelsea

25/10/2019

10:28 | 10/25/2019 Chelsea janë duke besuar se sanksioni i FIFA-s për të transferuar lojtar do të hiqet dhe nga afati kalimtar i janarit, do ... Read More

Luanët e Fierit nisen drejt shtëpisë së re në Holandë (Foto)

07/05/2019

Luanët e kopshtit zoologjik “Safari Park” në Fier janë transferuar drejt Holandës, ku do të kenë një trajtim më dinjitoz. Pasi u shpëtuan nga kopshti ... Read More

Ideja e re e Realit, kërkon transferimin falas të Eriksen

02/05/2019

Real Madrid janë të gatshëm të presin deri në verën e ardhshme për të transferuar falas Christian Eriksen. Mesfushori danez ka kontratë me Tottenham deri ... Read More

Juventus me transferim 85 milionësh nga Real Madrid

20/04/2019

Juventus janë të gatshëm të shpenzojnë një shumë të konsiderueshme për të transferuar yllin e Real Madridit, Iscon. Eliminimi i papritur nga Liga e Kampionëve, ... Read More

Man Unitedi i bën gati 200 milionë euro për treshen angleze

28/03/2019

Manchester Unitedi besohet se është duke u përgatitur për t’i transferuar tre futbollistë të rinj anglezë, Declan Rice, Jadon Sanchon dhe Aaron Wan-Bissakan, gjatë afatit ... Read More

Zyrtare: Lucas Hernandez i bashkohet Bayern Munichut për 80 milionë euro

27/03/2019

Bayern Munichu e ka transferuar Lucas Hernandez nga Atletico Madridi për një shumë të lartë prej 80 milionë eurove të mërkurën.Mbrojtësi i majtë francez ka ... Read More

Historia e çuditshme e Liverpoolit: Trajneri e kishte shitur aksidentalisht lojtarin e gabuar

27/03/2019

Tetë vjet pasi ishte transferuar nga Liverpooli në Fulham, futbollisti Alex Kacaniklic ka zbuluar se trajneri Roy Hodgson nuk kishte dashur ta shesë atë, por ... Read More

Arsenali do t’i largojë Ozilin dhe Mkhitaryanin

27/03/2019

Arsenali është duke kërkuar për ta liruar hapësirën në skuadër për të transferuar lojtarë të rinj gjatë kësaj vere.Unai Emery dhe Arsenalit janë në kërkim ... Read More

Solskajer refuzon të flasë për transferimin e Bale

16/03/2019

Ole Gunnar Solskjaer ka nënvizuar nevojën e Manchester Unitedit për të transferuar lojtarë cilësorë, por nuk dëshiron që të flasë për Gareth Bale. Uellsiani ka ... Read More

Shkëlqimi i Arber Zenelit në Francë, L’Equipe e fut në formacionin më të mirë të javës

11/03/2019

2 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Arber Zeneli ka vetëm disa javë që është transferuar në kampionatin francez Ligue 1. Ylli i Përfaqësueses ... Read More

Unitedi ka gati rreth 180 milionë euro për dyshen e Benficas

02/03/2019

Manchester United thuhet është i gatshëm të thyej bankën për të transferuar dyshen e Benficas, Joao Felix dhe Ruben Dias. Djajtë e Kuq janë të ... Read More

Juventusi ofron Dybalan dhe para kesh për Salahun

14/02/2019

Juventusi po mendon një lëvizje shokuese në afatin kalimtar të verës për të transferuar yllin egjiptian, Mohamed Salah nga Liverpooli. Gjatë ditëve të fundit është ... Read More