Tag: transmetim

Facebook forcon rregullat në shërbimin “Live Streaming”

15/05/2019

Facebook ka njoftuar sot se do të prezantojë kufizimet në shërbimin “Live Streaming” (transmetim i drejtpërdrejtë), duke aplikuar një politikë “one strike”, pas sulmeve terroriste ... Read More

Netflix teston shërbimin  e përzgjedhjes së rastësishme të filmave (Foto)

20/04/2019

Kompania e popullarizuar për transmetim, Netflix është duke e testuar shërbimin për përzgjedhjen e rastësishme, të filmave apo serialeve të popullarizuar, për t’i dhënë shikuesve ... Read More

Arsenali përballë Djajve të pamposhtur të Solskjaer – edhe dy super duele nga Serie A vetëm në IPKO

25/01/2019

Nga sot fillon aventura e re sportive e fundjavës me disa top ndeshje që do të jenë në transmetim para publikut shqiptar. Edhe kjo fundjavë ... Read More

Renato Mekolli do të largohet nga Top Channel?

05/01/2019

Sonte mbaron sezoni i parë i “Hell’s Kitchen”, programit që për 12 javë transmetim në Top Channel shkaktoi shumë diskutime. Formula e programit, e paparë ... Read More

Ndiqni Stupcat me “Tre pleqtë” drejtperdrejt tani: dhe lojë shpërblyese

03/10/2018

Aktorët e famshëm Stupcat sapo kanë filluar një transmetim të drejpërdrejt në platformën online GjirafaVideo me personazhet e tyre qe na kanë munguar që një ... Read More

Zjarret në Athinë, momenti kur gazetarja shpërthen në lot gjatë transmetimit direkt (Video)

26/07/2018

Gazetarja e televizionit grek Alpha, Vicky Hadzhi ka shpërthyer në lot në transmetim direkt pas pamjeve të publikuara, ku qytetarët përpiqen t’i shpëtojnë flakëve që ... Read More