Tag: tregun

“Zhduket” Elvana Gjata

01/08/2020

Këngëtarja largohet nga rrjetet sociale dhe nga muzika – Çfarë po ndodh me karrierën e saj në tregun ndërkombëtar Që kur u largua nga Shqipëri ... Read More

Disa shpikje të femrave që e ndryshuan botën për mirë

24/02/2020

Gratë shumicën e rasteve hasin në vështirësi në tregun e punës dhe në jetën e përditshme, ku edhe përballen më pabarazi gjinore. Por ato, bënë ... Read More

Teknologjia e re parandalon shoferët të ngatërrojnë frenat dhe gazin

06/02/2020

Toyota, një prodhues makinash japoneze, po përgatitet të tronditë tregun këtë verë me teknologji inovative. Teknologjia e re do të ofrohet së pari si një ... Read More

Coronavirusi ‘shkatërron’ tregun e seksit/ Prostituta: Klientët largohen sikur jam unë virusi

06/02/2020

Coronavirusi duket se ka prekur edhe tregun e seksit. Në Zelandën e re, prostitutat kineze ankohen se klientët largohen sapo i shohin që janë kineze. ... Read More

“Erdha vetëm me rrobat e trupit në SHBA”, këngëtarja shqiptare tregon si e arriti suksesin

17/01/2020

Ava Max është një ndër këngëtaret e reja më të suksesshme në tregun ndëkombëtar të muzikës. Përmes një postimi në Instagram, Ava tregoi sesi shkoi ... Read More

Qumështi i bletës shërues i disa sëmundjeve

28/11/2019

Përdorimi i qumështit të bletës po njeh një zgjerim të konsiderueshëm në tregun shqiptar.Çdo pikë qumështi i bletës është jetë. Vlerësohet si nektari i perëndive ... Read More

Qumështi i bletëve, kurues i problemeve shëndetësore që prekin shpesh shqiptarët

10/11/2019

Përdorimi i qumështit të bletës po njeh një zgjerim të konsiderueshëm edhe në tregun tonë. Çdo pikë qumështi i bletës është jetë. Vlerësohet si nektari ... Read More

Oppo Reno është një telefon i avancuar, por nuk mund të funksionojë pa rrjetin 5G

11/08/2019

Prodhuesi kinez i telefonave Oppo, ka bërë përpjekje që të hyjë në tregun e telefonave të zgjuar që mbështesin sistemin 5G – me modelin Reno. ... Read More

Xiaomi promovon telefonin Redmi, me kamerën 64MP

24/07/2019

Xiaomi po sjell një telefon Redmi 64MP në tregun e telefonave, por nuk dimë kur, me çfarë çmimi apo çfarë do të duket në pamje.  ... Read More

Mbappe apo Neymar? Vendosin tifozët e Real Madrid

22/05/2019

22:25 | 05/22/2019 Real Madrid është pjesë e shumë spekulimeve në tregun e transferimeve për sezonin 2019/2020. Emra të mëdhenj janë duke u lidhur drejtpërdrejtë ... Read More

Nolle tregon aftësitë në rep me një ‘freestyle’ live

18/05/2019

11:54 | 18 Maj 2019 11:54 | 18 Maj 2019 Nolle është reper i ri në tregun muzikor, i cili premton shumë. Nol Lajqi, i ... Read More

Juventus, mësohet koha e largimit të Ronaldos

18/04/2019

Eliminimi i Juventusit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve nuk do të ketë pasoja në tregun e transferimeve për Cristiano Ronaldon. ‘Zonja e Vjetër’ nuk ... Read More