Tag: tregut

iPhone 11 shitet më shumë seç prodhohet

09/10/2019

Gjenerata e re e iPhonet po shitet aq mirë sa që Apple nuk po arrin t’i përmbushë kërkesat e tregut në të gjithë botën, sipas ... Read More

Alarm ndërkombëtar: Mos e përdorni këtë pjatë porcelani të rrezikshme

20/09/2019

Greqia, edhe Inspektoriati Shqiptar i Mbikqyrjes së Tregut ka lëshuar një alarm për qytetarët shqiptarë. “Kujdes! Konsumatorët që kanë blerë këtë pjatë, nuk duhet ta ... Read More

Pesë milionë smartfonë 5G do të shiten këtë vit

19/04/2019

”Samsungu do të jetë lider i parë i tregut të smartfonëve 5G në gjysmën e parë të vitit, falë fillimit të shitjeve në Korenë e ... Read More

‘Apple’ planifikon të lansojë një version të rishikuar të ‘iPhone 8’

17/04/2019

Është e qartë se Apple dëshiron të mbizotërojë në segmentin e tregut të rangut të mesëm të smartfonëve me lansimin e një iPhone 8 të ... Read More

Goditet këmbësori në Prishtinë – policia jep detaje

29/03/2019

Një person është goditur nga vetura në rrugën afër tregut të gjelbër në Prishtinë. Mësohet se nga aksidenti në kryeqytet është lënduar këmbësori. Po ashtu ... Read More

Dafina Zeqiri me video provokuese në Instagram, vë në pah këmbët atraktive dhe tatuazhet e shumta

15/03/2019

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri, është një prej këngëtareve më të pëlqyera të tregut muzikor vendor. Ajo është shumë e ndjekur në rrjetet sociale, përmes ... Read More

Samsung pritet të shes 20 milionë njësi Galaxy S10 në gjysmën e parë të vitit, pak më shumë se Galaxy S9

14/03/2019

Ka raporte të përziera kur është fjala për performancën e tregut të linjës Samsung Galaxy S10. Nga njëra anë, kemi dëgjuar raporte që sugjerojnë se ... Read More

20 vjet nga masakra në tregun e Mitrovicës

13/03/2019

U përkujtua 20 vjetori i viktimave të masakrës së tregut kyesor në qendër të Mitrovicës, ku forcat serbe hodhën disa granata në tregun i cili ... Read More

Shtatë vjet nga kënga që ia ndryshoi jetën Rita Orës

12/02/2019

Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Rita Ora, arriti majat e tregut britanik në vitin 2012, me publikimin e këngës së saj shumë të suksesshme “Hot Right ... Read More

Drejtori i Barçës nuk përjashton blerje të reja te katalunasit gjatë janarit

28/01/2019

Jemi katër ditë nga larg mbylljes së tregut të transferimeve dhe Barcelona në këtë afat kalimtar ka bërë disa lëvizje. Por, drejtori i Barçës, Guillermo ... Read More

Sassuolo mendon ta zëvendësojë Boatengun me Balotellin

22/01/2019

Raportohet se Sassuolo dëshirojnë ta zëvendësojnë Kevin-Prince Boateng me Mario Balotellin. Sipas ekspertit të tregut të transferimeve Gianluca Di Marzio, klubi italian beson se mund ... Read More

“The Guardian”: Mafia shqiptare kontrollon tregun e kokainës prej 5 miliardë funtesh, në Londër

13/01/2019

Gazeta prestigjioze britanike, “The Guardian” i ka kushtuar një shkrim të gjatë tregut të kokainës në Britani të Madhe, të cilin thotë se e dominon ... Read More