Tag: trup

Akne në trup? Kjo është zgjidhja

14/07/2019

Përsa i përket akneve në trup, këshilla më bujare që mund t’ju japim është të bëni një kontroll mjekësor te mjeku specialist.Kështu do mund të ... Read More

Ilaçi kundër akneve në trup

14/07/2019

Sa i përket akneve në trup, këshilla më e mirë që mund t’ju japim është të bëni një kontroll mjekësor te mjeku specialist.Kështu do mund ... Read More

Gjumi – sekreti për linja perfekte dhe trup të shëndoshë

17/06/2019

Një nga gjërat që duhet të bëni nëse doni linja trupore perfekte dhe trup të shëndetshëm është që të flini sa duhet. Për shumicën e ... Read More

Puçra të vogla në trup? Zbuloni shkakun e shfaqjes së tyre

11/06/2019

Po flasim për ato puçrrat e vogla që dalin në trup, kryesisht në pjesën e shpatullave dhe kurrizit. Këto puçrra janë një tregues se organizmi ... Read More

Largojeni sekretin nga trupi me këto metoda shtëpiake

04/06/2019

Mbledhja e sekretit në trup ju bën të ndiheni sikurse ju ka ngecur diçka në fyt.Ju e ndjeni një nevojë për ta pastruar fytin dhe ... Read More

Kjo shenjë tregon se jeni në rrezik për kancerin e zorrëve

30/05/2019

Kanceri i zorrëve ndikon në zorrët e mëdha të përbëra nga rektumi dhe zorra e trashë.Qelizat në trup normalisht ndahen dhe rriten në mënyrë të ... Read More

Problemet, që shkaktohen si pasojë e konsumimit të tepërt të ujit

13/04/2019

Çdo qelizë në trup ka nevojë për ujë, mirëpo nganjëherë është e mundur që këto qeliza të përmbajnë shumë apo mund të kenë mungesë të ... Read More

Dy ushqimet që jua ulin kolesterolin

05/04/2019

Kolesteroli është substancë yndyrore në trup, e cila është vitale për funksionin normal trupor. Ka dy lloje të kolesterolit – LDL (njohur si kolesteroli i ... Read More

Maniake e fitnesit, Nora i ka formësuar të pasmet sa do të ju lë pa mend

28/03/2019

Nora Istrefi me të vërtetë ka një trup të mahnitshëm.Këngëtarja Nora Istrefi është aktive në rrjete sociale ku ndan postime të shumta me ndjekësit. Së ... Read More

Urinimi i shpeshtë gjatë natës mund të jetë simptomë e sëmundjes së rrezikshme

26/03/2019

Nevoja e shpeshtë e urinimit gjatë natës mund të jetë shenjë që në trup po zhvillohet sëmundje e rrezikshme! Urinimi gjatë natës mund të jetë ... Read More

A shkoni shpesh në WC gjatë natës: Urinimi i shpeshtë mund të jetë simptomë e sëmundjes së rrezikshme

25/03/2019

Nevoja e shpeshtë e urinimit gjatë natës mund të jetë shenjë që në trup po zhvillohet sëmundje e rrezikshme! Urinimi gjatë natës mund të jetë ... Read More

Të mbijetuarat e dhunës seksuale gjatë luftës kërkojnë drejtësi

08/03/2019

5 majin e vitit 1999 e kujton me shumë dhimbje dhe trup, pasi që atë ditë tre serb në sy të familjes së saj e ... Read More