Tag: trupin

Vetëm një gotë nga kjo pije dhe nuk do të ankoheni kurrë nga mëlçia

15/07/2019

Mëlçia është një organ në trupin e njeriut që shumica e njerëzve harrojnë të kujdesen. Nëse vuani nga Hepatiti C, është e nevojshme të mbroni ... Read More

Një ushtrim i thjeshtë që mund të ju ndihmojë të keni stomak të sheshtë

10/07/2019

Këto ushtrime të thjeshta, por të efektshme, thuhet se është në gjendje të transformojë trupin tuaj, shkruan Bright Side, transmeton Indeksonline. Bright Side ka krijuar një ... Read More

Mbroni trupin nga toksinat: Recetë e deodorantit natyral

26/06/2019

Përveç se ua mbron trupin tuaj nga toksinat dhe ua ofron aromën e pastër, deodoranti natyral mban erën e këndshme në 72 orë. Përbërësit të ... Read More

Çfarë tregojnë ndryshimet në lëkurë për shëndetin tonë

03/06/2019

Ndodh që gjatë çdo muaji, pa u vënë re, hormonet në trupin tonë krijojnë kaos të vërtetë që reflekton në disponimin tonë, mendjen dhe lëkurën.Ky ... Read More

​Çfarë tregojnë ndryshimet në lëkurë për shëndetin tonë

03/06/2019

Ndodh që gjatë çdo muaji, pa u vënë re, hormonet në trupin tonë krijojnë kaos të vërtetë që reflekton në disponimin tonë, mendjen dhe lëkurën.Ky ... Read More

Përfitimet shëndetësore nga konsumimi i trangujve me ujë

28/05/2019

Një nga mënyrat më të thjeshta dhe të lehta që të mbajmë trupin tonë shëndetshëm, është konsumimi i ujit me tranguj. Më poshtë mund të ... Read More

Gjendet i vdekur djaloshi shqiptar që ishte zhdukur në Zvicër

24/05/2019

Policia e Kantonit të Aargaut, ka njoftuar pasditen e të premtes se ka gjetur trupin e pajetë të vogëlushit të shpallur të humbur, Zenel M. ... Read More

Mrekullitë që i ndodhin trupit kur pini ujë me limon dhe shafran

14/05/2019

Ta mbash trupin të hidratuar është e domosdoshme për ta siguruar funksionin optimal të tij. Megjithatë, nëse e pasuroni ujin me limon dhe shafran, atëherë ... Read More

Magjia e pijes: Nga ky qumësht kilogramët shkrihen vetë!

05/05/2019

Kjo pije përshpejton metabolizmin, forcon trupin dhe jep energji Farat e lirit janë të pasura me kalium, fibra dhe thartira yndyrore omega 3. Për shkak ... Read More

Doktorët e syve i tregojnë këshillat që duhet t’i ndiqni për të mos pasur nevojë për syze

23/04/2019

A e dini se cilët muskuj në trupin tonë vlerësohen të jenë më së shumti aktivë? Sipas librit të rekordeve “Guinness”, sytë tanë lëvizin më ... Read More

Të mirat që i ndodhin trupit kur merrni magnez çdo ditë

19/04/2019

Magnezi është tejet i rëndësishëm për trupin tonë, pasi përfshihet në më shumë se 300 reaksione bio-kimike dhe është esencial për prodhimin e energjisë qelizore. ... Read More

Arsyet pse keni vazhdimisht mpirje duarsh dhe gishtërinjsh

13/04/2019

Duart përmbajnë disa nga receptorët e prekjes më të ndjeshëm në të gjithë trupin. Të gjithë këta receptorë janë të lidhur me trurin nga një ... Read More