Tag: trupit

Këto shenja në lëkurë tregojnë se keni probleme serioze me shëndetin

19/03/2019

Lëkura është organi më i madh i trupit tuaj, kështu që nuk është shumë e çuditshme që shumë sëmundje të brendshme mund të shkaktojnë ndryshime ... Read More

Bedredin Ibrahimi pas vendimit: Nuk iki askund, do i qesh në fytyrë Fatimes

08/03/2019

8 Mars 2019 / 13:36 Para trupit gjykues, i akuzuari në rastin “Titanik 2” Bedredin Ibrahimi, tha se ai nuk ka ndërmend të arratiset apo ... Read More

Përmes vetëkontrollit të trupit mund të zbulohen shumë probleme

22/02/2019

Pamja e trupit mund të na thotë shumëçka në vetëm disa minuta, prandaj ndani aq kohë për shëndetit tuaj dhe kontrollohuni mirë në pasqyrë. Thonjtë ... Read More

Rënia e flokëve, simptomë e mungesës së vitaminës D që nuk duhet ta injoroni

21/02/2019

Vitamina D është shumë e rëndësishme për shëndetin e përgjithshëm të trupit, pasi që i mban të shëndetshëm eshtrat, dhëmbët dhe muskujt. Ajo nevojitet për ... Read More

Ambasadori Qirko: Pavarësia e Kosovës, realizimi i ëndrrës shekullore të shqiptarëve

13/02/2019

Ambasada e Kosovës në Londër sonte ka shënuar 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ku veç trupit diplomatik nga Kosova dhe Shqipëria, të pranishëm ishin ... Read More

Joga për dobësim: Ushtrim i cili ndihmon që shpejt dhe shëndetshëm ta zgjidhni problemin e shtresave yndyrore

09/02/2019

Një ndër aktivitetet më të adhuruara, i cili, pos angazhimit të trupit, i sjell edhe qetësi shpirtit është joga, prandaj ne po jua paraqesim video-jogën ... Read More

FSK publikon pamjet e nxjerrjes së viktimës nga liqeni i Livoçit (Foto)

03/02/2019

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka publikuar fotografi nga operacioni i nxjerrjes së trupit të 53-vjeçarit nga Gjilani, i cili u gjet i vdekur ... Read More

Mësoni si gjuha e trupit mund t’ju tregojë që keni zgjedhur partnerin e gabuar

27/01/2019

Gjuha e trupit është një mënyrë e zakonshme për të shprehur ndjenjat tuaja pa fjalë Në një marrëdhënie mes dy njerëzve, kjo gjuhë është e ... Read More

Këto pjesë të trupit tuaj kurrë nuk pushojnë së rrituri, nuk janë as eshtrat as thonjtë

21/01/2019

Me kalimin e viteve, disa pjesë të trupit vazhdojnë të rriten Nëse keni menduar që me rritjen keni përfunduar pasi keni dalë nga puberteti e ... Read More

Shtatë gjëra të cilat i trashëgojmë nga babai

21/01/2019

Ka rezultuar që gjenetika nuk ndikon vetëm në ngjyrën e syve dhe në ndërtimin e trupit, por nga ajo varet edhe sa jemi të gatshëm ... Read More

Si të shpëtoni nga era e pakëndshme e trupit

11/01/2019

Nëse jeni të shqetësuar nga djersitja e tepruar dhe era e trupit, këshillat e mëposhtme mund t’ju ndihmojnë. Ka njerëz të cilët djersen tepër, dhe ... Read More

Dhjami i tepërt rreth belit nënkupton se keni madhësi më të vogël të trurit

11/01/2019

Bel i gjerë, tru i vogël? Nëse jeni të trashë, në veçanti në pjesën e mesit të trupit, atëherë ka shumë mundësi që veçse e ... Read More