Tag: tuaj

Ajo çfarë stresi i bënë trupit tuaj është e tmerrshme

21/06/2019

Një situatë stresuese shkakton hipotalamusin (regjion i trurit) tuaj të dërgojë sinjale “mbrojtëse”, të cilat manifestohen me rrahje të shpeshta të zemrës, frymëmarrje të shpejtuar ... Read More

Zbuloni lulen e muajit tuaj të lindjes dhe lexoni mesazhin që ka për ju

21/06/2019

Lulja e muajit tuaj të lindjes zbulon se kush je me të vërtetë! Personalitetet tona janë një sërë faktorësh të shumtë dhe kur zbulojmë më ... Read More

Ajo çfarë i bën trupin tuaj stresi është e tmerrshme

21/06/2019

Një situatë stresuese, shkakton hipotalamusin(regjion i trurit) tuaj të dërgojë sinjale “mbrojtëse” të cilat manifestohen me rrahje të shpeshta të zemrës, frymëmarrje të shpejtuar dhe ... Read More

Ja çfarë duhet të hani për t’i dhënë fund dhimbjeve në stomak

20/06/2019

Këto erëza me siguri i keni në shtëpinë tuaj, por nuk e dini që bëjnë mrekulli kundër thartirës në lukth. Nëse shpesh vuani nga thartira ... Read More

Disa truqe që ju lehtësojnë dhimbjet në trup

19/06/2019

Këto gjëra janë të bezdisshme dhe mund të ndikojnë në mënyrë të drejtpërdrejtë në jetën tuaj, sidomos në rastet kur nuk keni ndonjë qetësues me ... Read More

Nëse iu bëhen kështu gishtat kur i fusni në ujë, shkoni menjëherë te mjeku

19/06/2019

Një gotë ujë mjaftonpër të zbuluar shumë gjëra për organizmin tuaj, që mund të mos e keni menduar më parë.Nëse gishtat tuaj marrin një ngjyrë ... Read More

Mësoni se sa kohë ju duhet të kaloni në natyrë, për të vërejtur efektet që ajo ka për shëndetin e njeriut

17/06/2019

Kur ju kaloni kohë në natyrë,  përmirësoni shëndetin tuaj fizik dhe mendor. Mirëpo sa kohe saktësisht na duhet? Një studim i ri ka konkluduar se ... Read More

Shikoni fytyrën tuaj dhe do të merrni përgjigjen me cilin ushqim po e teproni!

27/05/2019

Dieta e papërshtatshme mund të ketë efekt të keq në fytyrën tuaj, më së shumti në ngjyrën e tenit dhe në plakjen e hershme Dermatologia ... Read More

10 emrat më të përdorur deri më tani për vitin 2019

23/05/2019

Zgjedhja e një emri për fëmijën tuaj mund të jetë një detyrë shumë e vështirë. Disa zgjedhin një emër tradicional ose modern, disa të tjerë ... Read More

Fatos Jusufi vuan nga Leukemia Acute Mieloide, ka nevojë për ndihmën tuaj

23/05/2019

Fatos Jusufi nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj. Ai është diagnostifkuar me Leukemi Acute Mieloide (AML), sëmundje kjo e cila ka shërim vetëm në ... Read More

7 shenjat në trupin tuaj që tregojnë se nuk jeni të lumtur

22/05/2019

Lumturia nuk është vetëm një vendim në kokën tuaj, por edhe një qëndrim pozitiv ndaj jetës. Në fakt janë hormonet ato që janë përgjegjëse për ... Read More

A e dini se çfarë kuptimi ka shenja e gjysmë-hënës në gishtat tuaj?

20/05/2019

Pjesa e bardhë në thonjtë tuaj që mban formën e gjysmë-hënës ka rëndësi të madhe në shëndetin tuaj të përgjithshëm. Kjo gjysmë-hënë ndryshe quhet edhe ... Read More