Tag: tuaja

Të vërteta shkencore “të pabesueshme”

05/11/2019

Të vërteta shkencore “të pabesueshme” - Gazetaobserver.com Mushkëritë tuaja kanë të njëjtën sipërfaqe me një fushë tenisi. Nuk ekziston asnjë mënyrë për të provuar shkencërisht, ... Read More

Vajza, vëmendje! Ja pse nuk duhet të vishni xhinse të ngushta!

29/10/2019

Xhinset e ngushta mund të dëmtojnë seriozisht muskujt dhe nervat tuaja, paralajmërojnë doktorët. Mediat ndërkombëtare i bëjnë jehonë këtij lajmi pasi një grua në Australi ... Read More

Rrepat, mrekulli çudibërëse 

01/10/2019

Kujdes: vizitat tuaja në banjo mund të bëhen alarmante…Rrepat e kuqe njihen nga të gjithë ne, sidomos për vrapuesit.Kur fillova të trajnohem në vrap, doja ... Read More

Kujdes, xhinset e ngushta ua dëmtojnë muskujt

29/09/2019

Xhinset e ngushta mund të dëmtojnë seriozisht muskujt dhe nervat tuaja, paralajmërojnë doktorët. Mediat ndërkombëtare i bëjnë jehonë këtij lajmi pasi një grua në Australi ... Read More

Pesë gjërat që duhet shmangur kur bëni blerje në internet

29/09/2019

Gjithmonë ekzistojnë rreziqe, por ka edhe mënyra se si mund ta mbroni veten dhe paratë tuaja nga ata që thjesht kërkojnë një mënyrë për t’i ... Read More

Flokëve të thinjur u erdhi fundi, vendoseni këtë në kokë për 5 minuta

22/08/2019

Sot do ju prezantojmë me një perime që mund të errësojë mrekullisht flokët tuaja. Bëhet fjalë për patatet. Po, po e dëgjuat mirë! Eksperimentet kanë ... Read More

Pse njerëzit që e shtyjnë gjumin kanë tendencë të fitojnë peshë

11/08/2019

Nëse keni fituar  peshë gjatë 2 javëve të fundit, kontrolloni zakonet tuaja të gjumit.Një gjumë i keq i natës mund të ndikojë në punën tuaj ... Read More

Kjo është shenja më me fat e horoskopit për ditën e sotme

28/06/2019

Dashi Ju mund të habiteni kur të zbuloni se një nga ëndrrat tuaja është shumë afër për t’u bërë realitet sot. Gjithçka që duhet është ... Read More

Vetëm personat që kanë këtë grup gjaku do të ofrojnë kënaqësi kulmore seksuale

03/06/2019

Ekspertët kanë konstatuar që edhe grupi i gjakut ka ndikim në shkathtësitë tuaja në dhomën e gjumit.Studimet shkencore sërish kanë shkuar një hap përpara kur ... Read More

Dua Lipa: Në Kosovë njerëzit i dinë punët tuaja përpara se ti marrësh vesh ti

09/04/2019

Dua Lipa: Në Kosovë njerëzit i dinë punët tuaja përpara se ti marrësh vesh ti Dua Lipa bën rrëfimin e sinqertë për jetën e saj ... Read More

Google do të shtoj patentën dixhitale të shoferit, në telefonin tuaj Android

07/03/2019

Google po punon për t’ju lejuar të ruani dokumentet tuaja, si patentën e shoferit në telefonin tuaj Android, në vend të patentës në kuletën tuaj. ... Read More

Mësoni si gjuha e trupit mund t’ju tregojë që keni zgjedhur partnerin e gabuar

27/01/2019

Gjuha e trupit është një mënyrë e zakonshme për të shprehur ndjenjat tuaja pa fjalë Në një marrëdhënie mes dy njerëzve, kjo gjuhë është e ... Read More