Tag: turistike

Policia e Shkodrës shpëton tre turistët anglezë

20/05/2019

Policia e Shkodrës ka shpëtuar tre turistë anglezë në zonat turistike malore të Thethit, pasi kishin humbur kontaktet mes tyre mbrëmjen e djeshme, në zonën ... Read More

Mbi 30 mijë udhëtarë në katër muajt e parë të 2019 në Sarandë

19/05/2019

Gjatë katër muajve të parë të 2019 me tragetet e linjës Sarandë-Korfuz dhe me anije turistike si dhe kroçera kanë në hyrë në portin e ... Read More

“Bukuroshja e Adriatikut” ankoron para kohe në Durrës

12/03/2019

Për të shmangur detin e trazuar dhe motin e keq në lundrim, kroçera turistike “La belle de l’Adriatique”, ka mbërritur mbrëmjen e kaluar në portin ... Read More

‘Kopshti i mrekullive’ në Dubai (Foto)

06/02/2019

Është një nga pikat turistike më të bukura në Dubai. “Kopshti i mrekullive’ në Lindjen e Mesme është pjesë e Librit të Rekordeve Gines. Padyshim ... Read More

Lonely Planet: Shqipëria në destinacionet më të mira 2019

02/02/2019

Faqja e njohur e internetit që u kushtohet udhëtimeve turistike Lonely Planet, rendit Shqipërinë në destinacionet më të mira për vitin 2019 duke e krahasuar ... Read More

Problemet me të cilat përballet “Kodra e Diellit”

29/01/2019

29 Janar 2019 / 10:37 Problemet me të cilët përballet qendra turistike e Kodrës së diellit siç janë: infrastruktura, rruga e shkatërruar, mungesa e hapësirës ... Read More

Ksamili renditet në pikat turistike kryesore për 2019-n

20/01/2019

Gazeta prestigjoze britanike Express, ka renditur Kasmilin si një nga destinacionet turistike kryesore për t’u vizituar gjatë këtij viti. Ksamili në Shqipërinë e Jugut është ... Read More

Bora mbulon plazhin e Dhërmiut

05/01/2019

Dhërmiu, i njohur si një destinacionet turistike më të frekuentuara të Shqipërisë gjatë verës, dhuron pamje mbresëlënëse edhe gjatë stinës së dimrit. I preferuar për ... Read More

Pishinat sipër ndërtesave të larta të ‘domosdoshme’ (Foto)

16/12/2018

Ndërtesat e larta që po ndërtohen në zonat më të frekuentuara turistike, e kanë edhe një gjë të ‘domosdoshme’ për të qenë sa më të ... Read More

Voskopoja, e bukur dhe e shumë e vizitueshme në të katër stinët

15/11/2018

Voskopoja, në krahun perëndimor të qytetit të Korçës, mbetet një nga qendrat më të bukura turistike në vend që vizitohet në çdo stinë. Në këto ... Read More

Sulmohet me molotov një agjenci turistike shqiptare në Athinë (Foto-Video)

30/10/2018

Një sulm me molotov është regjistruar gjatë mesnatës në një zyrë turistike shqiptare në qendër të Athinës. Sipas informacioneve nga mediat greke, dy persona hodhën ... Read More

Fshati turistik i Voskopojës pret vizitorë të shumtë

28/10/2018

Voskopoja mbetet një prej fshatrave turistike më të vizituar në Shqipëri. Edhe në vjeshtë, turistët pasionantë të kësaj panorame nuk i mungojnë fshatit turistik, ndërsa ... Read More