Tag: turk

Dhjetë rregulla për mbrojtje kundër kancerit

29/09/2019

Eksperti i njohur turk për onkologji në spitalin “Memorial Atasehir”, prof. dr. Gokhan Kandemir, ka deklarua që çdo vit nga kanceri vdesin një numër i ... Read More

Muriqi zgjedh skuadrën e re, bën hap të madh në karrierën e tij

30/04/2019

Vedat Muriqi e sheh të ardhmen e tij te gjiganti turk, Fenerbahce. Skuadra turke prej kohësh ka shprehur interesim për sulmuesin e Kosovës, diçka për ... Read More

Aktori i njohur turk rikthehet në ekran me projektin e shumëpritur

23/04/2019

Seriali i pëlqyer turk "The Protector" , së shpejti fillon sezonin e ri. Seriali ‘The Protector’ me aktorin e njohur turk, Çagatay Ulusoy kanë një ... Read More

Haradinaj: Komuniteti turk, urë lidhëse mes Kosovës dhe Turqisë

23/04/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se komuniteti turk gjithmonë ka luajtur rol konstruktiv dhe ishte në krah të përpjekjeve për shtetndërtimin e Kosovës. ... Read More

“Kemajli” dhe bashkëshortja fotografohen duke dalë nga spitali me fëmijën

19/04/2019

“Kemajli” dhe bashkëshortja fotografohen duke dalë nga spitali me fëmijën Aktori i njohur turk, Burak Ozçivit bashkëshortja e tij, e cila po ashtu është aktore, ... Read More

Haradinaj: Komunitetet joshumicë të përfshihen në procesin e dialogut me Serbinë

14/03/2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka takuar deputeten e komunitetit turk Müfera Şinik dhe Enis Kervan, me të cilët ka bashkëbiseduar rreth përfshirjes së këtij ... Read More

Bulent Ersoy: Dikur Nusret Gokce bartte bagazhet e mia

11/03/2019

Nusret Gokce është një ndër kuzhinierët më të famshëm në shtetin turk, por jo vetëm kaq. Ai u bë i njohur në saje të përgatitjes ... Read More

Iraniani Sasha Sobhani për Morena Tarakun: Ajo ka zemër të madhe

05/03/2019

Ajo ka kohë që është zhvendosur në shtetin turk, ku për një kohë gjeti edhe dashurinë e jetë, por që përfundoi shumë shpejt. Bëhet fjalë ... Read More

Rrëfehet ambasadori turk në Shqipëri: Kushërinjtë e mi janë gjysmë shqiptarë, turqit dhe shqiptarët ngjajnë shumë

18/02/2019

Ambasadori turk në Shqipëri, Murat Ahmet Yörük dhe bashkëshortja e tij, zonja Ajshegyl kanë rrëfyer mbi stilin e tyre të jetesës si dhe kanë folur ... Read More

Aktori me prejardhje shqiptare, Can Yaman, shpallet mashkulli i vitit në Turqi

16/02/2019

Can Yaman shpallet mashkulli i vitit në Turqi. Aktori i njohur turk me prejardhje shqiptare, Can Yaman është shpallur mashkulli i vitit 2018 në Turqi. ... Read More

Muriqi vazhdon shkëlqimin, shënon një tjetër gol të bukur me Rizesporin

09/02/2019

Vedat Muriqi ka vazhduar shkëlqimin në kampionatin turk me fanellën e Rizesporit. Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës e ka nisur nga minuta e parë ndeshjes ... Read More

Avokati nga Turqia ofron mbrojtje falas për të akuzuarit nga Gjykata Speciale

05/02/2019

Kryetari i Komisionit për marrëdhënie ndërkombëtare të Dhomës së Avokatëve të qytetit turk Sakarya, avokati Gani Toçoglu, sot në Prishtinë u takua me kryetarin e ... Read More