Tag: turke

Probleme shëndetësore për aktoren turke, Sarikaya i plas silikoni i gjoksit

09/10/2020

Aktorja turke Serenay Sarikaya, duket se është hasur me disa vështirë shëndetësore pas zmadhimit të gjoksit/  “Silikonet e vjetra mund të kenë plasur” tha prezantuesi ... Read More

Aktorja e njohur turke rikthehet në Shqipëri për pushime

03/07/2020

Aktorja turke shumë e njohur prej rolit të saj në serialin ‘Kurt Seit dhe Sura’, Farah Zeynep Abdullah ndodhet në Shqipëri. Këtë e ka bërë ... Read More

Luana Vjollca prek famën ndërkombëtare, moderatorja në kopertinën e revistës turke

16/05/2020

Luana Vjollca ka dalë së fundmi në kopertinën e revistës prestigjioze turke, “Modda Turkey”. Përveçse ka qenë imazh i kopertinës së revistës, ajo ka dhënë ... Read More

Pse Turqia s’ka asnjë rast me coronavirusin?

10/03/2020

Daily Sabah raporton se rreth 26 shtete kanë kontaktuar autoritetet turke përmes ambasadave respektie në Ankara ose përmes ministrive të tyre të Shëndetësisë, për të ... Read More

Rekord i ri për ecjen nën ujë me vetëm një frymë (Video)

16/09/2019

Atletja turke, Bilge Clingigiray, ka thyer rekordin për ecjen më të gjatë nënujore me vetëm një frymë. Ajo ka arritur që të ecën 81 metra ... Read More

Ekspertja jep lajmin e frikshëm! Mos hani më byrek, tronditëse çfarë na ndodh kur e konsumojmë këtë produkt

17/06/2019

Psikologia turke, Nejla Avci ka bërë një deklaratë me të cilën i ka çuditur, por edhe frikësuar të gjithë.Ajo ka thënë se byreku ndikon negativisht ... Read More

Kapen mbi një ton kanabis në Turqi – arrestohen shtatë shqiptarë

03/05/2019

1.2 ton kanabis i modifikuar gjenetikisht është sekuestruar nga policia turke në Stamboll. Sipas medieve vendase janë konfiskuar edhe 550 mijë pilula droge ekstazi, të ... Read More

Muriqi zgjedh skuadrën e re, bën hap të madh në karrierën e tij

30/04/2019

Vedat Muriqi e sheh të ardhmen e tij te gjiganti turk, Fenerbahce. Skuadra turke prej kohësh ka shprehur interesim për sulmuesin e Kosovës, diçka për ... Read More

‘Azra’ po martohet me aktorin e njohur?

18/04/2019

Mediat turke kanë zbuluar lidhjen e re të aktores Alina Boz. Karrierën si aktore e nisi herët dhe ani pse e re në moshë ajo ... Read More

Publikohet fotografia e parë e foshnjës së Burak Ozçivit dhe Fahriye Evcen

16/04/2019

Mediat turke e kanë publikuar foton e parë të foshnjës së dy aktorëve të famshëm turq. Para tre ditësh, aktorët e njohur turq, Burak Ozçivi ... Read More

Aktorja e njohur turke së shpejti pritet të bëhet nënë

10/04/2019

Aktorja turke Hazal Kaya, pritet të bëhet nënë së shpejti. Aktorja e cila u bë e njohur në rolin e Nihal-it tek telenovela ‘Dashuri e ... Read More

“Gylenistët”, Shekerinska zbulon personat që i kërkon Turqia

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T15:29:34+02:00 Autoritetet turke kërkojnë nga Maqedonia masa kundër individëve nga institucionet arsimore dhe OJQ-të në vend që i lidhin me FETO-n, organizatë e Fetullah ... Read More