Tag: turne

Kosova U15 merr pjesë në turneun zhvillimor të UEFA-s në Kamëz

18/09/2019

Trajnerët e Kombëtares U15, Gazmend Haliti e Isa Sadriu për këtë turne kanë ftuar 20 futbollistë, që luajnë në klube evropiane dhe ato vendore.  Ndeshjen ... Read More

Rita Ora nis përgatitjet për “Met Gala”

29/04/2019

Ani pse është shumë e zënë me turne, Rita nuk e ndal asnjëherë aktivitetin fizik në palestër. Rita Ora ka publikuar një fotografi në Instagram, ... Read More

FIFA miraton botërorin e klubeve, fillon zbatimi nga viti 2021

17/03/2019

Shtëpia më e madhe e futbollit botëror, FIFA ka miratuar formatin e ri të botërorit të klubeve. Ky turne që do të filloj të zbatohet ... Read More

Anulohet turneu i hologramit me Amy Winehousen

22/02/2019

Në tetor të vitti 2018, u raportuar se një turne hologrami i Amy Winehouset do të mbahet në vitin 2019. Kompania që po zhvillonte projektin, ... Read More