Tag: Turqia

Nusja polake që thotë se ka gjetur qetësinë në Turqi – tanimë ajo kujdeset për kuaj, dhi, pata dhe të tjera

13/08/2019

Nusja polake, e cila thekson se Turqia nuk mund të krahasohet me Gjermaninë, vazhdon një jetë të qetë familjare duke u kujdesur për kuaj, dhi, ... Read More

Babë e bijë diplomojnë në të njëjtën ditë, e në të njëjtin fakultet

30/04/2019

Inxhinieri i diplomuar në fushën e bujqësisë, Mehmet Fatih, nga Turqia dhe vajza e tij Fejza Yilldiz, 40-vjeçare, kanë diplomuar në të njëjtën ditë dhe ... Read More

Turqia i kërkon Maqedonisë të arrestojë strukturat e FETO-s

03/04/2019

Alsat 2019-04-03T15:19:30+02:00 Maqedonia e Veriut dhe Turqia zotohen se do të bashkëpunojnë fortë në fushën e mbrojtjes për luftën kundër terrorizmit ndërkombëtar. Ministri i Mbrojtjes ... Read More

Sadiku e Balaj e kthejnë Shqipërinë te fitorja

25/03/2019

Shqipëria ka marrë tri pikë në udhëtim te Andorra, duke triumfuar 0-3.Pas humbjes 0-2 nga Turqia, Shqipëria ka reaguar për t’i marrë pikët e plota ... Read More

Cilin preferoni që të bëhet përzgjedhës i Shqipërisë?

23/03/2019

Shqipëria ka shkarkuar Christian Panuccin pas humbjes 0-2 nga Turqia në “Loro Borici”.Në mesin e disa emrave që lidhen me stolin e Kombëtares shqiptare, më ... Read More

Berisha tregon se si e goditën tifozët

23/03/2019

Etrit Berisha është deklaruar për Super Sport pas humbjes 2-0 të Shqipërisë nga Turqia në “Loro Boriçi”.Portieri i Kombëtares shqiptare foli edhe për momentin e ... Read More

Pranohet kërkesa e Izet Haxhisë: Gjykata rihap çështjen e vrasjes së Azem Hajdarit

18/03/2019

Gati një vit pas ekstradimit nga Turqia, Izet Haxhija fiton betejën e parë me drejtësinë shqiptare për t’u rigjykuar pas dënimit të marrë në mungesë ... Read More

“Der Standard”: Rusia, Turqia dhe Kina po përpiqen të rrisin ndikimin në Ballkan

21/08/2018

Në një artikull të gazetës austriake Der Standard thuhet se Rusia, Turqia dhe Kina po përpiqen të përfitojnë nga rënia e aktivitetit të BE-së dhe ... Read More

Dedaj i quan Serbinë dhe Rusinë, shtriga të Ballkanit

29/07/2018

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Gjergj Dedaj, ka thënë se Turqia dhe Serbia synojnë rikthimin e tyre strategjikë në Kosovë, përmes emisarëve të tyre. Dedaj, ... Read More

A po rritet ndikimi i Turqisë në Ballkan?

27/07/2018

Turqia po e zgjeron ndikimin ekonomik dhe kulturor në vendet e Ballkanit dhe analistët thonë se strategjia me objektiv vendet me shumicën e banorëve myslimanë, ... Read More

Konfiskohen barna në vlerë rreth 10 mijë euro

16/05/2018

Oficerët doganorë gjatë kontrollit të mallrave të importuara nga Turqia kanë hasur në sasi të konsiderueshme të barnave. Në një komunikatë për media të Doganës ... Read More

Mbërrin në Rinas Izet Haxhia, ekstradohet nga Turqia pas 19 vjetësh (Video)

08/05/2018

Është ekstraduar nga Turqia mbrëmjen e sotme, ish-truproja i Sali Berisha, Izet Haxhia. Avioni i nisur nga Ankaraja është ulur rreth orës 20:10 minuta në ... Read More