Tag: Turqia

Revolucion në Turqi, testohet me sukses treni i parë elektrik

30/06/2020

Turqia testoi ditën e hënë prototipin e trenit të parë elektrik vendas që është duke u prodhuar në një fabrikë në distriktin e Adapazari. Në ... Read More

Nusja polake që thotë se ka gjetur qetësinë në Turqi – tanimë ajo kujdeset për kuaj, dhi, pata dhe të tjera

13/08/2019

Nusja polake, e cila thekson se Turqia nuk mund të krahasohet me Gjermaninë, vazhdon një jetë të qetë familjare duke u kujdesur për kuaj, dhi, ... Read More

Babë e bijë diplomojnë në të njëjtën ditë, e në të njëjtin fakultet

30/04/2019

Inxhinieri i diplomuar në fushën e bujqësisë, Mehmet Fatih, nga Turqia dhe vajza e tij Fejza Yilldiz, 40-vjeçare, kanë diplomuar në të njëjtën ditë dhe ... Read More

Turqia i kërkon Maqedonisë të arrestojë strukturat e FETO-s

03/04/2019

Alsat 2019-04-03T15:19:30+02:00 Maqedonia e Veriut dhe Turqia zotohen se do të bashkëpunojnë fortë në fushën e mbrojtjes për luftën kundër terrorizmit ndërkombëtar. Ministri i Mbrojtjes ... Read More

Sadiku e Balaj e kthejnë Shqipërinë te fitorja

25/03/2019

Shqipëria ka marrë tri pikë në udhëtim te Andorra, duke triumfuar 0-3.Pas humbjes 0-2 nga Turqia, Shqipëria ka reaguar për t’i marrë pikët e plota ... Read More

Cilin preferoni që të bëhet përzgjedhës i Shqipërisë?

23/03/2019

Shqipëria ka shkarkuar Christian Panuccin pas humbjes 0-2 nga Turqia në “Loro Borici”.Në mesin e disa emrave që lidhen me stolin e Kombëtares shqiptare, më ... Read More

Berisha tregon se si e goditën tifozët

23/03/2019

Etrit Berisha është deklaruar për Super Sport pas humbjes 2-0 të Shqipërisë nga Turqia në “Loro Boriçi”.Portieri i Kombëtares shqiptare foli edhe për momentin e ... Read More

Pranohet kërkesa e Izet Haxhisë: Gjykata rihap çështjen e vrasjes së Azem Hajdarit

18/03/2019

Gati një vit pas ekstradimit nga Turqia, Izet Haxhija fiton betejën e parë me drejtësinë shqiptare për t’u rigjykuar pas dënimit të marrë në mungesë ... Read More