Tag: Turqinë

Pija 600-vjeçare që nga koha Osmane vazhdon të servohet për Ramazan

30/05/2019

Një studiues i botanikës në Turqinë qendrore, u ofron banorëve lokal një pije të veçantë të prodhuar nga 40 lloje erëza dhe produkte të ndryshme ... Read More

Wikipedia padit Turqinë

28/05/2019

Wikipedia e ka paditur Turqinë në Gjykatën e të Drejtave të Njeriut rreth ndalimit të kësaj faqe në Turqi. Fondacioni Wikipedia, një organizatë joprofitabile që ... Read More

Duka shpjegon arsyet e shkarkimit të Panuccit

24/03/2019

Humbja e Kombëtares kuqezi me Turqinë në kualifikueset e “Euro 2020” solli shkarkimin e trajnerit Panucci. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka shpjegoi arsyet ... Read More

Shqipëria mposhtet përsëri nga Turqia

23/03/2019

Tjetër humbje e Shqipërisë me Turqinë, këtë herë në “Elbasan Arena” në sfidën e 21-vjeçarëve në eliminatoret e Euro 2021. Formacioni i Alban Bushit u ... Read More

Panucci flet pas shkarkimit

23/03/2019

Christian Panucci nuk është më trajner i Kombëtares shqiptare. Humbja 2-0 me Turqinë, në mbrëmjen e së premtes i kushtoi shumë trajnerit italian. 45-vjeçari largohet ... Read More

Shkarkimi i Panuccit bën jehonë të madhe edhe në Itali e Spanjë

23/03/2019

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, e ka humbur durimin mbas disfatës së mbrëmshme 0-2 me Turqinë, dhe ka reaguar menjëherë duke e shkarkuar Christian Panuccin.Christian ... Read More

Panucci u kap mbrëmë pas ndeshjes me ish-futbollistin e Kombëtares, çfarë i tha?

23/03/2019

Trajneri i Kombëtares, Christian Panucci, u kap pas humbjes me Turqinë, me ish-kapitenin e Kombëtares, Rudi Vata.Duke folur për “RTSH”, Vata e pyeti që italiani ... Read More

Panucci pranë shkarkimit, zëvendësohet nga trajneri i njohur italian që ishte sonte në Shkodër?

23/03/2019

Humbja me Turqinë ka lëkundur pozitat e Kristian Panuçit në krye të stolit të Shqipërisë.Starti i kësaj fushate eliminatore ka mërzitur të gjithë opinionin, pasi ... Read More

Panucci është gati, formacioni i mundshëm ndaj Turqisë

22/03/2019

Shqipëria do të përballet sonte në mbrëmje me Turqinë, në sfidën e parë të edicionit eliminator “Euro 2020”, ndërsa trajneri Christian Panucci në seancën e ... Read More

Kuqezinjtë nisin rrugëtimin për EURO 2020

22/03/2019

Më 13 nëntor të 2017-ës, pra më shumë se 16 muaj më parë, Shqipëria mposhti 2-3 Turqinë në miqësoren e parë të epokës “Panucci”, duke ... Read More

Milaimi, plaku nga Turqia që ka 152 nipër dhe mbesa – ai nuk ua di emrin shumicës prej tyre

04/03/2019

Një burrë 95 vjeçar në Turqinë veriperëndimore me siguri ka një shtëpi të mbushur plotë kur të vijë koha për ndonjë bashkim familjar. Milaim Can, ... Read More

Kapadokya, bukuria që patjetër të vizitohet (Foto/Video)

27/01/2019

Turqinë të gjithë e njohin për vendet ekzotike dhe të ngrohta për të kaluar muajt e verës kur ju e keni marrë pushimin vjetor, shumë ... Read More