Tag: tyre

Facebook prezanton ‘klonin’ e TikTok-ut

05/08/2020

Operacioni i ri u ofron mundësi përdoruesve që të incizojnë dhe modifikojnë materialet e tyre 15-sekondëshe përmes një vargu efektesh. Përdoruesit do të kenë mundësi ... Read More

4 arsyet pse mbajtja e një akuariumi në shtëpi ju ndihmon në jetë

30/07/2020

Shumica nga ne kanë dëshirë të mbajnë kafshë në shtëpinë e tyre, por një akuarium do ju kryej shumë punë. Peshqit janë ndër më të ... Read More

Në këtë mënyrë ju mund ti shpëtoni thonjtë nën mish pa vizituar mjekun

30/07/2020

Këpucët e papërshtatshme ose prerja e tyre jo e mirë për këmbët tuaj mund t’ju sjellë një problem shumë të madh siç janë dhe futja ... Read More

Mënyra për të shpëtuar nga thonjtë nën mish pa shkuar tek mjeku

29/07/2020

Këpucët e papërshtatshme ose prerja e tyre jo e mirë për këmbët tuaj mund t’ju sjellë një problem shumë të madh siç janë dhe futja ... Read More

Mozzik flet për ndarjen nga Loredana: Nuk ndihem fajtor për asnjë vendim që kam marrë, Hana do rritet dhe do e kuptojë

24/07/2020

Mozzik dhe Loredana kanë qenë një ndër dyshet më të përfolur pas ndarjes së tyre, për të cilën reperi është shprehur se çdo gjë mes ... Read More

Universiteti i Oksfordit: Kemi vaksinën kundër covid-19

20/07/2020

Shkencëtarët e universitetin të Oksfordit njoftuan se sipas gjetjeve paraprake vaksina e tyre eksperimentale që lufton koronavirusin ka treguar se ka nxitur një përgjigje imunitare ... Read More

Njihuni me popullin që jeton mbi 100 vjet, ata nuk sëmuren kurrë as nga gripi

19/07/2020

Ata janë populli që të gjithë i kanë zili dhe arsyeja e kësaj është jetëgjatësia e tyre. Njihen si populli Hunza dhe për ata ka ... Read More

Forma e dhëmbëve tregon shumë për personalitetin tuaj

15/07/2020

Kush do të mendonte se dhëmbët dhe forma e tyre mund të jepnin indikacione shumë specifike mbi personalitetin tonë! Është vërtetuar nga morfopsikologjia, domethënë shkenca ... Read More

“Hape telefonin”/ Magic 4 sjell hitin e rradhës

12/07/2020

“Magic4” grupi i njohur nga kryeqyteti, kanë publikuar së fundmi hitin e tyre më të ri të titulluar “Hape Telefonin”. Pas sukseseve të mëparshme me ... Read More

E rrezikshme prezenca e familjarëve të pacientëve në Infektivë

07/07/2020

Pacientët me koronavirus të shtrirë në QKUK jo rrallëherë vizitohen nga të afërmit e tyre. Kjo sipas zyrtarëve të OBSH-së në Prishtinë është e rrezikshme, ... Read More

Mësoni të thoni atë që mendoni, heshtja të vret pak nga pak

20/06/2020

Sa njerëz nuk e shprehin mendimin e tyre për shkak të frikës nga gjykimi i të tjerëve? Shumë, shumë. Aq shumë sa mund të formonin ... Read More

Çfarë është ankthi i natës dhe si ta kontrolloni atë

17/06/2020

Për ata që punojnë gjatë ditës, nata është mundësia e tyre për të pushuar, studiuar, lexuar dhe dalë. Perëndimi i diellit jep leje për shpëtim ... Read More