Tag: Udhëheqësi

Eksperti austriak: Në Kosovë çdo i dyti është i infektuar nga Covid-19

27/07/2020

Franz Allerberger, udhëheqësi i Departamentit për Mjekësi Humane brenda Agjencisë austriake për Siguri të Ushqimit (AGES) vlerëson se shkalla e të infektuarve me koronavirus në ... Read More

Pse politikanët e opozitës në Korenë Jugore rruajnë kokën publikisht?

17/09/2019

Udhëheqësi i opozitës në Korenë e Jugut është i fundit në një seri politikanësh që kanë rruar publikisht kokën në protestë kundër qeverisë, njoftoi BBC ... Read More

Facebook mbyll 212 faqe nga Kosova për aktivitet të dyshimtë

26/03/2019

Udhëheqësi i Politikës së Kibernetikës në Facebook, Nathaniel Gleicher, ka njoftuar sot se rrjeti social Facebook ka fshirë faqet, grupet dhe llogaritë që kishin sjellje ... Read More

Veseli merr çmimin “Udhëheqësi më i mirë i Evropës Juglindore për mbështetjen e zhvillimit ekonomik nëpërmjet digjitalizimit”

18/02/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është nderuar me çmimin “Udhëheqësi më i mirë i Evropës Juglindore për mbështetjen e zhvillimit ekonomik nëpërmjet digjitalizimit”. ... Read More

Udhëheqësi i Mercedesit, Toto Wolff: Vitin e kaluar isha skeptik për Lewis Hamiltonin

04/02/2019

Udhëheqësi i Mercedesit, Toto Wolff nuk ishte i sigurt nëse britaniku do të mund të konkurronte për një titull botëror në vitin 2018. Formula 1 ... Read More