Tag: udhëheqësit

Çfarë mendonte Tito për shqiptarët

17/06/2020

Shkrimtari dhe publicisti Milazim Krasniqi mbi zbulimin e testamentit politik të udhëheqësit jugosllav. Do të ishte simpatike dhe e dobishme që ata historianë, politologë e ... Read More

Mogherini në Tiranë, do të përpiqet të ulë në një tryezë Thaçin e Vuçiq

04/05/2019

Pas Berlinit, udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen sërish në Tiranë. Bëhet fjalë për procesin e “Brdo-Brijuni”-t, që organizohet këtë vit në ... Read More

Vazhdojnë të vijnë ftesat nga Specialja për ish pjesëtarët e UÇK-së

27/04/2019

Njëri nga udhëheqësit e Njësisë Speciale të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Mendim Daka, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale, i cili më ... Read More

Gjonaj: Shqiptarët duhet të lobojnë më shumë në Washington – Serbia po shpenzon miliona dollarë për lobizëm

13/04/2019

Udhëheqësit e Kosovës dhe Shqipërisë duhet ta përqendrojnë vëmendjen tek lobimi në Washington, sepse vitet e fundit Serbia ka bërë hapa të mëdhenj në këtë ... Read More

Kina mbledh në Dubrovnik edhe vendet e Ballkanit, por jo edhe Kosovën

12/04/2019

Kryeministri i Kinës do të takohet me udhëheqësit nga Evropa Qendrore dhe Lindore gjatë pjesëmarrjes në një konferencë në qytetin bregdetar kroat të Dubrovnikut. Por ... Read More

Ashpërsim i retorikës politike Beograd-Prishtinë para takimit të Berlinit

12/04/2019

Udhëheqësit politikë në Beograd dhe Prishtinë po ashpërsojnë tonin me akuza dhe kundërakuza para takimit të Berlinit. Shkas për grindje bëhet Masakra e Reçakut, të ... Read More

Heshtje pas “bombës” së Speciales për gjykatësit

15/09/2018

15 Shtator 2018 / 15:49 Institucionet gjyqësore dhe udhëheqësit janë ose pa komente, ose të pakapshëm, pasi Specialja publikoi një raport “të veçantë” për katër ... Read More

LSDM: VMRO-ja ka 12 skenarë të errët në të cilët dëshiron të shtyjë Maqedoninë

25/07/2018

25 July 2018 / 10:34 Hristian Mickovski në rolin e udhëheqësit të VMRO-DPMNE-së vazhdon ta mbrojë krimin dhe ndarjet, me misionin e vetëm  ta pengojë ... Read More

Emri, VMRO-ja paralajmëron konferencë për shtyp

12/06/2018

Ndiqni konferencën e drejtpërdrejtë për shtyp të udhëheqësit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në lidhje me marrëveshjen e arritur mbi emrin e ri të Maqedonisë. Read More