Tag: udhëtojë

Këto janë 14 vendet ku mund të udhëtoni pa vizë me pasaportë të Kosovës

10/12/2019

Shtetet në të cilat Kosova ka drejtë të udhëtojë pa vize, vetëm me pasaportë, janë: Shqipëria, Mali i Zi, Maqedonia Veriore, Serbia, Gambia, Senegali, Ishujt ... Read More

Gjibraltari publikon listën Anti-Kosovë

05/10/2019

19:36 | 10/05/2019 Është publikuar lista e Kombëtares së Gjibraltarit, që do të udhëtojë në Kosovë. Një nga dy ndeshjet e tetorit, Kosova do ta ... Read More

Alarm: Ky është gripi që përhapet për 36 orë dhe mund t’i vrasë 80 milionë njerëz

18/09/2019

Një sëmundje e ngjashme me gripin mund të udhëtojë nëpër botë në 36 orë dhe të vriste 80 milion njerëz, kanë paralajmëruar ekspertët.Një shekull më ... Read More

ZYRTARE: Mkhitaryan mungon në finale për arsye politike

21/05/2019

Mesfushori Henrinkh Mkhitaryan nuk do udhëtojë në kryeqytetin azerbajxhan për shkaqe sigurie, siç ka njoftuar edhe UEFA paraprakisht. Armenët dhe çdo qytetarë armen që jeton ... Read More

Plisave u dështon udhëtimi në Gjilan

18/04/2019

Prishtinës i kanë dështuar planet për t’i marrë ‘Plisat’ në Gjilan. Prishtina do të udhëtojë në Gjilan pa tifozerinë e tyre në ndeshjen që do ... Read More

Lëndimi i Messit: Ky është lajmi i fundit

12/04/2019

Lionel Messi nuk do të udhëtojë me Barcelonën për ndeshjen e fundjavës ndaj Huescas. Huesca të shtunën me fillim nga ora 16:15, takohet me Barcelonën ... Read More

Formacionet zyrtare, Crystal Palace – Manchester United: Djajtë me shumë mungesa

27/02/2019

Manchester United me shumë mungesa do të udhëtojë në terrenin e vështirë të Crystal Palace. Djajtë e Kuq janë në formë të lartë në kampionat, ... Read More

Manchester United ka dhjetë lojtarë të dëmtuar të ekipit të parë, merr tre nga të rinjtë për ta plotësuar skuadrën

26/02/2019

Manchester United do udhëtojë drejt Crystal Palace, ku do të ndeshet të mërkurën, por trajneri Ole Gunnar Solskjaer, tashmë është në hall të madh për ... Read More

Thaçi pjesë e Lutjeve të Mëngjesit në Washington

26/01/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të udhëtojë për në SHBA, për të marrë pjesë në Lutjet e Mëngjesit në Uashington. Zyra e Presidentit të ... Read More

Kosova U-16 merr pjesë në turneun e Dubait, do të ndeshet me kombëtare të njohura

18/01/2019

Përfaqësuesja e Kosovës U-16 do të udhëtojë në Emiratet e Bashkuara Arabe, pasi do të marr pjesë në turneun e Dubait. Përfaqësuesja e Kosovës për ... Read More

Zeka e shoqëron Lushtakun në Hagë: Besoj në pastërtinë e luftës së Sami Lushtakut

13/01/2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka njoftuar se do të udhëtojë bashkë me Sami Lushtakun drejt Hagës, ku ky i fundit do të ... Read More

Lushtaku: Do të më mbetej hatri nëse nuk do të kisha ftesë nga Gjykata Speciale

13/01/2019

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Samil Lushtaku ka arritur në Aeroportin e Prishtinës, ku do të udhëtojë për në Hagë. Lushtaku ka thënë se ... Read More