Tag: UFCsë

McGregor nën hetime për sulm seksual

26/03/2019

Policia irlandeze ka nisur hetimet ndaj ish-yllit të UFC-së, Conor McGregor, i cili dyshohet se e sulmoi seksualisht një grua në dhjetor të vitit 2018.Ndaj ... Read More

Zyrtare: Conor McGregor pensionohet

26/03/2019

Ish-kampioni i dyfishtë i UFC-së, Conor McGregor, e ka tronditur botën e arteve të përziera marciale këtë mëngjes, me lajmin e tij.Conor McGregor e zyrtarizoi ... Read More

Sylvester Stallone me këshilla për Conor McGregor

20/03/2019

Ylli i UFC-së, Conor McGregor, po kalon një vit të vështirë, si në aspektin profesional, ashtu edhe në atë privat. Pos humbjes nga Khabib Nurmagomedov ... Read More

Jon Jones mbron titullin në UFC 235 pas fitores me dominim ndaj Anthony Smith

03/03/2019

Jon Jones i njohur ndryshe si ‘Kocka’ ka arritur të mbrojë titullin e UFC-së në kategorinë e lehtë të peshave të rënda, pasi ka mposhtur ... Read More

UFC 235: Gjithçka që duhet të dini për duelin ndërmjet Jon Jones dhe Anthony Smith

27/02/2019

Jon Jones kthehet në Tetëkëndësh fundjavën që vjen për ta mbrojtur titullin e UFC-së më kategorinë e lehtë të peshave të rënda kundër Anthony Smith. ... Read More

Gjashtë emrat që mund ta sfidojnë McGregorin në rikthimin e tij brenda këtij viti

12/02/2019

Rikthimi i Conor McGregorit në rrugëtimin e tij drejt përpjekjeve për ta rifituar titullin e UFC-së në kategorinë e peshave të lehta pritet të fillojë ... Read More

UFC nuk do ta lejojë Khabibin që të mos ndeshet deri në nëntor

11/02/2019

Presidenti i UFC-së, Dana White, e ka paralajmëruar Khabib Nurmagomedovin se organizata e arteve të përziera marciale nuk do ta lejojë që të qëndrojë jashtë ... Read More

Fillojnë thumbat e rimeçit? Khabib fyen McGregorin në rrjetet sociale

13/01/2019

Presidenti i UFC-së, Dana White, dite më parë tha se një rimeç i mundshëm mes Conor McGregorit dhe Khabib Nurmagomedovit mund të ndodh në vitin ... Read More

Presidenti i UFC-së, White: Rimeçi Nurmagomedov-McGregor mund të ndodhë në vitin 2019

07/01/2019

Presidenti i UFC-së, Dana White, beson se rimeçi mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor do të ndodhë në vitin 2019. Dyshja ishin përballë njëri-tjetrit për ... Read More