Tag: ujërat

Itali, shqiptari gjendet i mbytur në liqen

13/04/2019

Një shqiptar 38-vjeç, cili jetonte në Arona të Italisë, humbi jetën dje në ujërat e liqenit Maggiore. Festim Brankollarit u nxor disa orë pas kërkimeve ... Read More

Ohër, vetura përfundon në ujërat e Liqenit

03/04/2019

Alsat 2019-04-03T10:20:14+02:00 Një makinë sot në mëngjes u gjend në ujërat e Liqenit të Ohrit. Sipas informatave të dëshmitarëve okularë vetura ka rënë në Liqe ... Read More

Trupi i një gruaje gjendet në lumin Vardar afër Kompleksit të bankave

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T13:57:52+02:00 Trupi i pajetë i një gruaje është gjetur në ujërat e Lumit Vardar nën urën në afërsi të Kompleksit të bankave. Sipas informatave ... Read More

Bënte “surf” me dërrasë, australiani përplaset me peshkaqen (Video)

28/12/2018

Përplasja e “surfistit” Alex Soto me një peshkaqen gjatë një gare në ujërat e Kabaretës në Republikën Dominikane, ka shokuar të gjithë ata që kanë ... Read More

AFP shkruan për thesaret e detit: Si po grabitet pasuria shqiptare

21/11/2018

Ujërat e paeksploruara të Shqipërisë janë bërë një atraksion për gjuetarët e thesareve që kërkojnë objekte të lashta, pjesë anijesh të mbytura dhe relike të ... Read More

Zhduket në tërësi ishulli japonez, qeveria nisë misionin për ta shpëtuar (Foto)

08/11/2018

Ishulli i pabanuar Esanbehanakitakojima, shfrytëzohej për të përcaktuar ujërat territoriale të Japonisë. Tani që është zhdukur në tërësi, qeveria ka nisur një mision për ta ... Read More

Shoferen e bllokuar në ujin e vërshimeve, e shpëtoi vetëm njëri prej të pranishmëve (Video)

21/09/2018

Richard Hamshaw nga Yorkshire e Anglisë, ishte i vetmi i pranishëm që hyri në ujërat e vërshimeve të thella deri në bel, që të shpëtonte ... Read More

Zbulohen tri specie të reja peshqish, në thellësi detare prej 7,500 metrash (Foto)

11/09/2018

Shkencëtarët zbuluan tri specie të reja peshqish, në ujërat më të thella në botë. Ekipi ndërkombëtar i gjeti këto gjallesa në Atacama Trench, që ndodhen ... Read More

Gjendet një trup i pajetë në Liqenin e Dibrës

21/07/2018

21 July 2018 / 10:36 Në ujërat e Liqenit të Dibrës është gjetur trupi i pajetë i një 54 vjeçari, qytetar i Dibrës, i cili ... Read More

The Times: Arkeologjia nënujore, thesari i pashfrytëzuar i Shqipërisë

08/07/2018

Të paeksploruara prej dekadash, ujërat e Shqipërisë janë të mbushura me artefakte dhe janë duke u zhvilluar përpjekje për t’i regjistruar ato para se të ... Read More

Magjia e kalasë së Porto Palermos tërheq rreth katër mijë turistë

18/06/2018

Peizazhet piktorekse, monumentet e kulturës dhe ujërat e kristalta, po tërheqin gjithnjë e më shumë turistë vendas e të huaj drejt Shqipërisë gjatë këtij viti. ... Read More

Kapet një peshk i rrallë në ujërat e Vjosës (Video)

03/06/2018

Ndryshimet klimaterike dhe moratoriumi ka bërë që shumë gjallesa, të cilat nuk janë parë në ujërat e Shqipërisë, të shfaqen së fundmi. Një peshk gjalpë, ... Read More