Tag: ulja

Ja sa duhet ta keni tensionin sipas moshës që keni

12/06/2019

Një ndër problemet shëndetësore më të përhapura është tensioni. Ulja apo rritja e tensionit, ose shtypjes së gjakut, mund të vijë nga shkaqe të ndryshme.Por ... Read More

Studimi: 70 mijë vdekje në vit si shkak i qëndrimit ulur gjatë

02/04/2019

Ulja për një kohë të gjatë duket se po rezulton në një dëmtim serioz të shëndetit tuaj.Sipas shifrave të reja, më shumë se një e ... Read More

Pollog, bie dukshëm numri i nxënësve dhe studentëve

18/11/2018

18 Nëntor 2018 / 16:30 Shpërngulja e banorëve nga Maqedonia dhe ulja e natalitetit ka ndikuar dukshëm në uljen e numrit të nxënësve dhe studentëve. ... Read More

Boshatisen plazhet e Vlorës, Durrësit e Shëngjinit, Velipoja përplot me pushues (Video)

27/08/2018

Reshjet e shiut dhe ulja e temperaturave ka ndikuar që pushuesit të braktisin plazhet për të tjera destinacione. Por në Velipojë situata është njësoj si ... Read More

Ulen depozitat, normat e interesit nën 1%

01/05/2018

Ulja e normës së interesit nga Banka e Shqipërisë ka ndihmuar ekonominë duke i bërë kreditë për biznesin dhe individët më të lira. Por ajo ... Read More

Aksidente në Rrugën e Kombit për shkak të borës

07/10/2017

Ulja e menjëhershme e temperaturave ka sjellë reshje shiu në të gjithë vendin. Ulja e temperaturave është shumë e fortë brenda disa orëve dhe reshjet ... Read More

Zjarret në Shqipëri, 13 vatra në 24 orët e fundit

16/07/2017

Reshjet e shiut dhe ulja e temperaturave pritet të ndikojnë në reduktimin e vatrave të zjarrit në vend. Emergjencat Civile njoftuan se në 24 orët ... Read More