Tag: ulur

Kura e fuqishme me thana kundër problemeve me diabetin

13/10/2020

Vlerat e thanave për diabetikët qendrojnë në aftësinë e tyre për të ulur nivelin e sheqerit në gjak dhe për ta mbajtur atë nën kontroll. ... Read More

23 vite nga vdekja e Dianës, flet zjarrfikësi që shkoi për ta shpëtuar: Fjalët e saj të fundit

01/09/2020

Kur zjarrfikësi Xavier Gourmelon gjeti një grua bjonde ulur në sediljen e pasme të një makine të rrëzuar në një tunel në Paris më 31 ... Read More

Mbyllet sezoni, ja kush e fiton titullin në kampionatin e madh në Francë

30/04/2020

Ashtu siç edhe u bë e ditur ditë më parë, kampionati francez e ka ulur siparin për këtë sezon, për shkak të Koronavirusit që ka ... Read More

Dasma e vitit/ Ja shifra e çmendur që Jennifer Lopez dhe partneri i saj do të shpenzojnë për ceremoninë

18/02/2020

Në marsin që lam pas, Alex Rodrigues i propozoi këngëtares Jennifer Lopez  në Bahamas, duke iu ulur në gjunj në breg të detit me një ... Read More

Na thoni si mbani këmbët ulur dhe zbuloni më shumë për personalitetin tuaj

06/10/2019

Mënyra se si i mbani këmbët kur rrini ulur do të thotë shumë për personalitetin tuaj. Më poshtë lexoni karakteristikat për secilin pozicion. Pozicioni A- ... Read More

Qëndrimi ulur në shtëpi apo në punë: Zbuloni se cila është më e dëmshme për shëndetin e zemrës

28/06/2019

Një studim i fundit ka gjetur se jo të gjitha format e të qëndruarit ulur kanë të njëjtin efekt negativ në shëndetin e zemrës.Ne tanimë ... Read More

Për të qenë të shëndetshëm, fëmijët duhet të ulen më pak dhe të luajnë më shumë

11/06/2019

Fëmijët nën moshën pesë vjeç duhet të kalojnë më pak kohë ulur duke shikuar ekranet, ata duhet të kenë gjumë më të mirë cilësor dhe ... Read More

Qëndrimi ulur për 8 orë rresht shkakton probleme të zemrës

04/06/2019

Sa më gjatë që qëndrojmë ulur, aq më i lartë është rreziku i dështimit të zemrës.Kështu po tregojnë rezultatet e hulumtimit të kryer në Universitetin ... Read More

Pas përdorimit të këtij ilaçi shtëpiak, më asnjëherë nuk do të ndjeni dhimbje të nyejve, shpinës apo eshtrave

23/05/2019

Qëndrimi i gabuar ulur është arsyeja kryesore se përse shfaqen dhimbjet në shpinë, këmbë dhe nyej, sipas shkencëtarëve. Nëse vuani nga dhimbja e vazhdueshme në ... Read More

Ja çfarë mund të ndodh nëse qëndroni shumë kohë ulur

26/04/2019

Një studim i ri ka zbuluar se nëse shpenzoni shumë kohë ulur do të shkurtoni jetëgjatësinë. Hulumtuesit brazilian i kanë analizuar të dhënat nga 54 ... Read More

‘Gjithmonë kokë ulur pranë jush’, Ghetto Geasy numëron kaq vite karrierë

03/04/2019

‘Gjithmonë kokë ulur pranë jush’, Ghetto Geasy numëron kaq vite karrierë Getoar Selimi i takon gjeneratës së vjetër të reperëve shqiptare. Getoar Selimi apo siç ... Read More

Sa herë në javë duhet të ushtroni për t’i vërejtur rezultatet

05/03/2019

Nëse së fundmi keni kaluar nga shpenzimi i plotë muajve duke qëndruar ulur në divan dhe duke ngrënë në një plan rigoroz me ushtrime fizike, ... Read More