Tag: Unitedit

Man Utd 0-2 Man City, notat e lojtarëve

24/04/2019

Manchester City e ka fituar derbin e madh lokal kundër Manchester Unitedit (2-0) në Old Trafford dhe vazhdon ta ketë në duart e veta fatin ... Read More

Manchester Unitedi i përgjigjet Juventusit për Pogban

01/04/2019

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, e ka hedhur poshtë çfarëdo mundësi që mesfushori Paul Pogba të kthehet në Juventus.Thashethemet se Pogba do ta ... Read More

Mbrojtësi i Man Unitedit: Ishim të tmerrshëm, patëm fat që fituam

30/03/2019

Mbrojtësi anësor i Manchester Unitedit, Luke Shaw, ishte i zhgënjyer me veten dhe skuadrën e tij, përkundër që siguruan fitore.Manchester Unitedi arriti ta fitojë me ... Read More

“Man Unitedi mund ta eliminojë Messin dhe Barcelonën”

28/03/2019

Ish-sulmuesi i Manchester Unitedit, Diego Forlan beson se “Djajtë e kuq” mund ta mërzisin Lionel Messin dhe Barcelonën në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.Manchester Unitedi ... Read More

Mourinho e gjen klubin e radhës në Francë

27/03/2019

Jose Mourinho ka qenë i papunësuar që nga 18 dhjetori, kur u shkarkua nga pozita e trajnerit të Manchester Unitedit. Megjithatë, tani besohet se ai ... Read More

Van Gaal e parashikon fituesin e Ligës së Kampionëve

27/03/2019

Ish-trajneri i Manchester Unitedit e ka vlerësuar Liverpoolin si skuadrën më të mirë të mbetur në garë për titullin e Ligës së Kampionëve, duke shtuar ... Read More

Solskjaer, së shpejti konfirmohet trajner i Man Unitedit

27/03/2019

Ole Gunnar Solskjaer e ka fituar përfundimisht pozitën e trajnerit të Manchester Unitedit për shkak të përmirësimit të fazës së mbrojtjes.Manchester Unitedit i ka bërë ... Read More

Rooney e zbulon dobësinë e Rashfordit

22/03/2019

Ish-sulmuesi legjendar i Manchester Unitedit, Wayne Rooney, pretendon se Marcus Rashfordi është sulmues fantastik, mirëpo ai duhet t’i përmirësojë goditjet me kokë për t’u zhvilluar ... Read More

Legjenda e Man Unitedit: Dua që Manchester City ta fitojë titullin e Premierligës, jo Liverpooli

21/03/2019

Ish-qendërmbrojtësi legjendar i Manchester Unitedit, Rio Ferdinand, dëshiron që rivali i qytetit, Manchester City, ta fitojë titullin e Premierligës këtë sezon e jo Liverpooli.Me vetëm ... Read More

Courtois është kundër shkëmbimit me De Gean

19/03/2019

Thibaut Courtois nuk është i interesuar për një shkëmbim me portierin e Manchester Unitedit, David de Gea – bën të ditur The Sun. Futbollisti belg ... Read More

Sanchez në planet e Juventusit

18/03/2019

Sulmuesi i Manchester Unitedit, Alexis Sanchez, ka tërhequr interesimin e Juventusit. – bën të ditur Calcio Mercato. Kiliani nuk po kalon periudhë të mirë në ... Read More

Formacionet zyrtare: Unitedi përballë Wolverhamptonit në çerekfinale të Kupës FA

16/03/2019

Në Molineux Stadium Wolverhampton Wanderers është nikoqir i Manchester Unitedit për ndeshjen çerekfinale të FA Cup. Djajtë e Kuq janë favoritë për të vazhduar në ... Read More